• Jak elegancko nakryć stół?
  • Co zrobić z serwetką przy nakryciu?
  • Jak posadzić gości?

To tylko niektóre z pytań, jakie co roku o tej porze przychodzą nam do głowy, jako gospodarzowi Wieczoru Wigilijnego.

  • Kłopotliwe mogą okazać się też dekoracje, którymi Szwagierka zawsze pięknie ozdabia świąteczne potrawy. Nie wszystkie są jednak jadalne, co wtedy należy z nimi robić?
  • Czy wypada poprosić Szwagra, by przynajmniej w ten wieczór nie palił papierosów przy stole?
  • Jak zręcznie się wykręcić od zjedzenia nielubianej potrawy, którą Babcia specjalnie dla nas przygotowała?

No i ubiór! Mąż chce iść w kolorowej koszuli na Wigilię z twoimi rodzicami. Czy biała nie byłaby odpowiedniejsza? Rzeczywiście, na wyjątkoweokazje najbardziej pasuje biała koszula. Ale to będzie przyjęcie w gronie rodziny, więc czy można sobie pozwolić na trochę większy luz? Czy w takim przypadku nie powinien już jednak rezygnować z garnituru i krawata? Ciężko poruszać się w tym gąszczu zasad etykiety.

Bożonarodzeniowy stół jest najważniejszym elementem świątecznego przyjęcia. Panująca przy nim atmosfera życzliwości ma ogromne znaczenie. Szykując się więc do tego magicznego wieczoru warto pamiętać o zasadach savoir-vivre. Zapraszamy więc na spotkanie, podczas którego Małgosia Węgrzyniak zdradzi nam podstawowe zasady kulturalnego zachowania podczas wieczerzy. Na pewno uchronią nas przed popełnieniem gafy i zaburzenia świątecznego spokoju i radości.

UWAGA: Wśród uczestników wylosujemy świąteczne niespodzianki!

Prowadząca: Małgorzata Węgrzyniak – Absolwentka ITM Institut Technique du Maquillage ISCOM Creation-Eneignement superieur technique perive, Paris (dyplom specjalisty do spraw charakteryzacji i wizażu) oraz absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Nauk Społecznych (mgr socjologii). Od lat zajmuję się szkoleniami i doradztwem w sprawie kreowania wizerunku, savoir-vivre i etykiety biznesu. Stylizuję, wykonuję makijaż do zdjęć. Doradzam w kwestii odpowiedniego makijażu i ubioru w sytuacjach formalnych. Nie tracąc z pola widzenia indywidualności każdego człowieka, staram się podpowiedzieć, jak optymalnie wykorzystać możliwości związane z autoprezentacją. Obecnie prowadzę zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Dziennikarstwa z zakresu: „Autoprezentacja i etykieta biznesu”. Zaangażowana jestem w działalność społeczną we wrocławskich organizacjach pozarządowych. Prowadzę między innymi zajęcia dla osób długotrwale pozostających bez pracy. Prywatnie, szczęśliwa mama trzynastolatka. Lubię ludzi, psychologię, taniec i ruch na świeżym powietrzu. Uwielbiam czytać książki i mieć czas dla najbliższych.

Rezerwacja: Zgłoszenia przyjmujemy do 15 grudnia 2011 r. Aby zapisać się na zajęcia prosimy o przesłanie  zgłoszenia mailowego podając w nim:

  • tytuł i termin zajęć,
  • imię i nazwisko osoby, która weźmie udział w zajęciach,
  • oraz nr telefonu kontaktowego do Państwa.

Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy Państwu potwierdzenie mailowe.

Termin:   18.12.2011 (niedziela)  w godz. 16:30-18:30
Cena: 20 zł /os.
Liczba osób: 16
Miejsce:  Wrocław, Ośrodek Rozwoju Strefa Inspiracji, ul. Paulińska 4/8, sala nr 21 (1 piętro), tel. 695 464 970