Ważnym trendem we florystyce na całym świecie jest wykorzystywanie i poszukiwanie ciekawych części roślin. W trakcie tworzenia oryginalnej kompozycji można z zaskakującym skutkiem  łączyć suche, barwne kwiatostany, szyszki, orzechy, plastry owoców, egzotyczne łupiny  i mech i sezonowe ozdoby . Możliwości jest mnóstwo. Na moich warsztatach nauczę uczestniczki i uczestników, jak stworzyć  piękną, bogatą i dobrze skomponowaną dekorację, doskonale upiększającą świąteczny wystrój domu.

Zapraszam na warsztat, podczas którego przedstawię metody tworzenia stylowych i niezwykle oryginalnych, świątecznych dekoracji florystycznych – mchowych bombek, zdobionych suchymi kwitami, owocami, wstążkami i świecidełkami
Na bazie wiedzy zdobytej, uczestniczki będę mogły w przyszłości z łatwością poradzić sobie w przygotowaniu podarunku lub ozdoby modyfikując pokazaną przeze mnie technikę i wprowadzając własne, niepowtarzalne pomysły. Zapewniam, że na warsztatach nie powstaną banalne stroiki lecz  zupełnie oryginalne „cudeńka”.

Prowadząca: Joanna Bernatt – odkąd pamiętam przyroda była w centrum moich zainteresowań. Pasja ta trwa i kieruje mną w moich życiowych wyborach, a podejmowane przez mnie aktywności zawsze się z nią wiążą. To ona inspiruje mnie w moje pracy zawodowej, zarówno kwiaciarskiej, jak i pracy projektanta ogrodów. Ukończyłam studia na kierunku Ogrodnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, gdzie po raz pierwszy miałam kontakt ze sztuką florystyczną. Od tamtej pory nieprzerwanie rozwijam się, zdobywając kolejne doświadczenia i umiejętności w kwiaciarstwie. Obecnie współpracuję z wieloma kwiaciarniami na terenie Wrocławia, dla których wykonuję kompozycje florystyczne, bukiety, ozdoby okolicznościowe i inne florystyczne zadania.

Rezerwacja: Aby zapisać się na zajęcia prosimy o przesłanie do dnia 15.12.2011 r.  zgłoszenia mailowego podając w nim:

  • tytuł i termin zajęć,
  • imię i nazwisko osoby, która weźmie udział w zajęciach,
  • oraz nr telefonu kontaktowego do Państwa.

Po otrzymaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo potwierdzenie mailowe.

Termin zajęć:  18 grudnia 2011 r. godz. 11:30-13:00
Cena zajęć:  65 zł/os. (cena obejmuje również materiały na zajęcia)
Miejsce:  Wrocław, Ośrodek Rozwoju Strefa Inspiracji, ul. Paulińska 4/8, sala nr 21 (1 piętro), tel. 695 464 970