Twórczość

Polecana przez Strefę Inspiracji

Wierzymy, że w każdym z nas drzemie ogromny, często uśpiony potencjał. Istnieje wiele sposobów, żeby go rozwijać i pełniej wyrażać siebie poprzez własną twórczość. Internet, jak żadne inne media, daje dziś możliwość szerokiego zaprezentowania własnych prac innym i poznania osób, które miały odwagę wyrazić swoją kreatywność poprzez sztukę.

Chcielibyśmy przedstawić Wam sylwetki twórczych osób, które mogą być inspiracją do działania.


 

Ula Surowiec – kobieta z glinianą pasją

 
Ceramika szamotowa - Ula SurowiecRobi ceramikę szamotową. Ceramikę wykonujemy bez użycia koła garncarskiego i form odlewniczych sklejając plastry, paski gliny. Jest to najstarsza i najbardziej prymitywna metoda, gdzie przede wszystkim ręce są narzędziem pracy. Do wypalania używa elektrycznego pieca. Przed wypaleniem przedmioty pokrywa szkliwem spożywczym (bez kadmu i ołowiu), przez co nadają się do codziennego użytku. Ich trwałość jest na tyle duża, że można je bez obaw myć w zmywarce. W każdym wykonanym przedmiocie widać jej serce, pasje i miłość do tego co robi.

Więcej: www.ceramika-dobkow96.pl
 


 

Katka Szmorąg – zaklinaczka kobiecych nastrojów

 
Pracownia Fotografika - Katka SzmorągArtystka tworzy serie plenerowych portretów inspirowanych historiami, np. Ofelii, barwami przyrody, modą. Widać w nich przemianę i kobiece rozterki. Podczas wernisaży jest szmaragdowo, tajemniczo i niecodziennie. Zajawki projektów Katki można obejrzeć na jej stronie.
 
 
 
Więcej: www.pracowniafotografika.com
 


 

Renata Jasińska – teatr bez barier

 
Renata JasińskaW teatrze mówią do niej caryca, we Francji wzięli ją za mormonkę, bo zwykle chodzi ubrana na czarno. Wulkan energii: emocjonalna i wybuchowa. Brak jej poczucia czasu, bo nigdy nie nosi zegarka. Wiecznie poszukuje swojej duchowej drogi. Zgłębia w tym celu tajniki wszystkich możliwych religii. Od 1992 r. w Teatrze Arka jako współzałożycielka, z powodzeniem łączączy rolę aktorki, autorki scenariuszy, reżysera i dyrektora teatru. W 2004 r. otrzymała nagrodę specjalną Ministra Kultury i Sztuki za całokształt pracy artystycznej.

Więcej: www.teatrarka.pl