Polecamy

Warto poznać

Internet jest dzisiaj nie tylko „oknem na świat” i sposobem na szybką komunikację z bliskimi, przyjaciółmi i znajomymi, ale także doskonałym miejscem pozwalającym na dzielenie się swoimi zainteresowaniami i pasjami. Istnieje wiele stron, które dostarczają inspiracji do nowych działań i poszukiwań oraz pomagają nam poznać małe i wielkie sposoby na prowadzenie pełniejszego, radośniejszego życia. Daje również możliwość promocji swoich prac twórcom zajmującym się muzyką, sztuką, literaturą czy rękodziełem.

Chcielibyśmy zwrócic Waszą uwagę na kilka z nich.
 


 

Książki

 
Potęga„Potęga teraźniejszości” – Eckhart TolleJest to książka nie tyle mówiąca o oświeceniu, co prowadząca do oświecenia; adresowana do tych, którzy nie tylko chcą się dowiedzieć czegoś o poszukiwaniu prawdziwego JA, ale do tych, którzy pragną je odnaleźć. Można ją polecić każdemu kto wkracza na duchową ścieżkę i potrzebuje przewodnika.
 
 
 
Więcej książek ➝


 

Wydarzenia

 
Podglądania Filmowe - czerwiec 2011Podglądania Filmowe – czerwiec 2011: Duety Dużego Ekranu

Jakie byłyby filmy Martina Scorsese bez Roberta De Niro? Cóż począł by Werner Herzog bez swojego ulubionego aktora… Klausa Kinski? Czy zapamietalibyśmy filmowy dorobek Woody Allena, gdydby nie Scarlet Johansson? Pary reżysersko–aktorskie bywają trwalsze niż Holywoodzkie małżeństwa. Od 8.06. do 29.06. w Klubie „Włodkowica 21” pokazy filmów: „Vicky Christina Barcelona”, „Mój najlepszy wróg”, „Czym sobie na to wszystko zasłużyłam”, „Ulice nędzy”.

Więcej wydarzeń ➝


 

Strony

 
Dojrzewalnia Róż - Ośrodek Rozwoju OsobistegoDojrzewalnia Róż – Ośrodek Rozwoju Osobistego

Dojrzewalnia Róż powstała w 2005 roku z potrzeby stworzenia przestrzeni, która będzie sprzyjała odkrywaniu i rozwijaniu kobiecości. Przestrzeni, która będzie inspirować, wspierać, umożliwiać twórcze spotkania kobiet z kobietami. Tworzy i rozwija takie projekty: PROGRESSteron – Festiwal dla kobiet, Porozumienie bez Przemocy, programy „Mam prawo do miłości”, Szkoła Trenerów, Mediacje NVC.
 
Więcej stron ➝


 

Twórczość

 
Ceramika szamotowa - Ula SurowiecUla Surowiec – kobieta z glinianą pasją

Wykonuje ceramikę szamotową – bez użycia koła garncarskiego i form odlewniczych. Jest to najstarsza i najbardziej prymitywna metoda, polegająca na sklejaniu plastrów i pasków gliny. Do wypalania używa elektrycznego pieca. Przed wypaleniem przedmioty pokrywa szkliwem spożywczym. Ich trwałość jest na tyle duża, że można je bez obaw myć w zmywarce. W każdym wykonanym przedmiocie widać jej serce, pasje i miłość do tego co robi.

Więcej twórczości ➝