Wydarzenia

Polecane przez Strefę Inspiracji

W kalendarium wrocławskich wydarzeń pojawia się wiele akcji, które zwracają naszą uwagę. Choć dotyczą różnych sfer życia i zainteresowań, łączy je pasja i radość osób zaangażowanych w ich tworzenie. Z podziwem patrzymy na inspirujących ludzi, którzy podjęli się realizacji tych zadań i cieszymy się, widząc sukcesy ich przedsięwzięć. Dzięki ich działalności otaczający nas świat staje się trochę piękniejszy każdego dnia.

Chcemy polecić Wam działania, które nas szczególnie zainteresowały.


 

Wieczory w Arsenale – Festiwal Narodów

 
Wieczory w Arsenale - Wieczory NarodówTegoroczny jubileuszowy 15. festiwal nosi podtytuł „Wieczory Narodów”. Ideą festiwalu, który odbędzie się w dniach 24.06.-10.07.2011 jest zaprezentowanie cyklu ośmiu koncertów z kultury muzycznej różnych narodów europejskich, na przykładzie muzyki kameralnej wielu epok i stylów. Koncerty obejmą repertuar klasyczny i współczesny obok mistrzów ognistego flamenco i polskiej piosenki. Kolejno posłuchamy muzyki niemieckiej, włoskiej, szwedzkiej, austriackiej, hiszpańskiej, francuskiej, polskiej i estońskiej. Wśród wykonawców nie zabraknie gwiazd.
 
Więcej: www.wieczory-w-arsenale.pl
 


 

Podglądania Filmowe – czerwiec 2011: Duety Dużego Ekranu

 
Podglądania Filmowe - czerwiec 2011Jakie byłyby filmy Martina Scorsese bez Roberta De Niro? Cóż począł by Werner Herzog bez swojego ulubionego aktora… Klausa Kinski? Pary reżysersko–aktorskie bywają trwalsze niż Holywoodzkie małżeństwa.
8.06. „Vicky Christina Barcelona” – reż. Woody Allen
15.06. „Mój najlepszy wróg” – reż. Werner Herzog
22.06. „Czym sobie na to wszystko zasłużyłam” – reż. Pedro Almodovar
29.06. „Ulice nędzy” – reż. Martin Scorsese
Miejsce: Klub „Włodkowica 21”
Więcej: www.podgladaniafilmowe.pl
 


 

Cała Polska Chodzi Boso

 
Cała Polska Chodzi Boso 2011Cała Polska Chodzi Boso to akcja społeczna o charakterze proekologicznym, która odbędzie się w weekend 3-5 czerwca. We Wrocławiu będziemy w Parku Południowym, Wrocławskim Parku Przemysłowym i PURO Hotel. Sprawdź harmonogram, wybierz dla siebie atrakcje.
 
 
 
Więcej: www.calapolskachodziboso.pl
 


 

AfryKamera 2011 – Festiwal Filmów Afrykańskich

 
Festiwal Afrykamera 2011W dniach 2-5 czerwca w kinie „Warszawa – sala NOT” odbywa się VI Festiwal Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA 2011. To kolejna edycja jedynego w tej części Europy festiwalu filmowego, który zajmuje się promowaniem oraz upowszechnianiem kina afrykańskiego. W ramach festiwalu na dziewięciu seansach pokazujemy filmy fabularne, krótkometrażowe i dokumentalne. Program wzbogacają liczne wydarzenia towarzyszące.
 
 
Więcej: www.afrykamera.pl