Książki

Polecane przez Strefę Inspiracji

Nigdy nie wiadomo, co i kiedy może zmienić nasze życie. Czasem kilka słów, jedna książka albo artykuł mogą pobudzić do działania skuteczniej, niż jakiekolwiek wcześniej wypróbowane metody, pozwolić na zagłębienie się w tematy, które na co dzień nam umykają. W końcu każdego dnia warto poświęcić kilka chwil na refleksję, czy poznanie czegoś nowego.

Zapraszamy do zapoznania się z książkami, które nas szczególnie zainspirowały.


 

„Potęga teraźniejszości” – Eckhart Tolle

 
Potęga Jest to książka nie tyle mówiąca o oświeceniu, co prowadząca do oświecenia; adresowana do tych, którzy nie tylko chcą się dowiedzieć czegoś o poszukiwaniu prawdziwego JA, ale do tych, którzy pragną je odnaleźć. Można ją polecić każdemu kto wkracza na duchową ścieżkę i potrzebuje przewodnika.


 

„Kiedy życie nas przerasta” – Pema Cziedryn

 
Kiedy życie nas przerasta - Pema CziedrynW tej książce Pema Cziedryn naucza, że możliwość osiągnięcia szczęścia jest w naszym zasięgu. Rozmijamy się z nim, gdy próbujenmy uciec przed bólem i cierpieniem, zamiast podejść do trudnej sytuacji z akceptacją i pełnym zaciekawienia nastawieniem.
Książka przedstawia: sposoby komunikowania się, które prowadzą do otwartości i poczucia więzi z innymi, praktyki pozwalające zmienić negatywne nawykowe schematy naszych zachowań i metody wykorzystania bolsenych doznań tak, by służyły rozwijaniu mądrości, współczucia i odwagi.


 

„Fala jest morzem. Rozmowy o mistyce” – Willigis Jäger OSB

 
Fala jest morzem - Willigis Jäger OSB Willigis Jäger to jeden z najznamienitszych nauczycieli duchowych naszych czasów. Jest benedyktynem i mistrzem zen (Ko-un roshi). Od lat prowadzi wielu ludzi w Niemczech i w Europie drogą duchową (zen i kontemplacji).
Autor zaleca poszukującym Prawdy oderwanie się od litery Pisma i Dogmatu na rzecz bezpośredniego doświadczenia religijnego ujawniającego jedność i tożsamość Stwórcy i Stworzenia, morza i fali. Spokojnie, odważnie i kompetentnie mówi o wspólnych, mistycznych korzeniach wszystkich wielkich religii i o wspólnym celu wszelkich religijnych praktyk.


 

„Nieskończoność w jednej dłoni” – Matthieu Ricard, Trinh Xuan Thuan

 
Nieskończoność w jednej dłoni - Od Wielkiego Wybuchu do OświeceniaDialog francuskiego naukowca, który został buddystą i wietnamskiego buddysty, który został naukowcem. Nauka i duchowość – każda na swój sposób objaśnia ludzką egzystencję. Dlaczego więc, będąc czymś różnym od siebie, nie mogłyby się jednocześnie uzupełniać?
Najczęściej sądzimy, że sposób naukowego poznawania świata jest zbyt odległy od poznania duchowego, by dialog pomiędzy nimi mógł stać się czymś więcej niż tylko rozmową dwóch głuchych… Jednak taka właśnie żywa wymiana poglądów ma miejsce na łamach tej książki.


 

„Śmiertelni, nieśmiertelni. Prawdziwa opowieść o życiu, miłości, cierpieniu, umieraniu i wyzwoleniu” – Ken Wilber

 
Śmiertelni nieśmiertelni - Ken WilberKsiążka o niezwykłym związku dwojga dojrzałych, świadomych, przebudzonych ludzi. Inspiracja do życia pełnego, do stawiania pytań, do docierania do własnego wnętrza. Najważniejsze: rzecz o kobiecie, która stała sie mentorką i duchową siostrą, choć odeszła kilkanaście lat temu. Po przeczytaniu „Śmiertelnych…” nic już nie jest takie, jak dawniej. Na całe szczęście.


 

„Jak umierają motyle” – Andrzej Pankalla i Beata Piskor-Świerad

 
Jak umieraja motyleKsiążka Andrzeja Pankalli i Beaty Piskor-Świerad ujmuje temat miłości w wielu różnych dopełniających się wymiarach – historycznym, kulturowym, mitologicznym, społecznym, filozoficznym, religijnym, psychologicznym, a także bardzo osobistym. Czytelnik znajdzie w niej naukową wiedzę dotyczącą miłości, poruszające opisy przypadków zaczerpnięte z praktyki psychoterapeutycznej. Książka zaskakuje, informuje, intryguje, prowokuje i inspiruje.