We współczesnym rozumieniu zdrowie to coś więcej niż brak choroby, to ogólny dobrostan, wynikający i przejawiający się zarazem w równowadze, harmonii, pełni. Równowaga jest natomiast efektem zachowania właściwych proporcji w zakresie funkcjonowania w różnych sferach życia. W tym przypadku chodzi o równowagę pomiędzy ciałem, intelektem a emocjami.

Nadmierna koncentracja na którejś z tych sfer, bądź odwrotnie – zaniedbanie, prowadzi bowiem do chaosu. Niektóre z kobiet, z którymi pracuję, mówią o „uwięzieniu ciała”, inne postrzegają go jako obszar zagrożenia. Są takie, które oceniają się jako głupie i takie, którym racjonalizm i intelekt uniemożliwiają usłyszenie głosu intuicji. Wiele wspomina o tym, że podejmują pod wpływem emocji decyzje, których później żałują, niektóre kontrolują każdy najmniejszy impuls i nie potrafią się rozluźnić.

Warsztat poświęcony jest spotkaniu z własnym światem wewnętrznym, rzeczywistością ciała, emocji, intelektu oraz próbą odnalezienia równowagi między nimi, w kierunku cieszenia się sobą.

Warsztat jest jednym z tematów realizowanych w ramach cyklu „OdNowiona JA”. Możesz zdecydować się na udział w całym cyklu lub właśnie tylko w tym spotkaniu, albo spotkaniach.

Prowadząca: Aneta Boryczko – terapeutka, trenerka rozwoju osobistego i doradca rodzinny, członkini zespołu Ośrodka Terapeutyczno-Rozwojowego Kobiece Serca w Krakowie. Pracuje w nurcie psychoterapii Gestalt, wzbogaconej o elementy racjonalnej terapii zachowania, pracy z ciałem, psychodramy i NVC. Prowadzi terapie indywidualne, terapie par, warsztaty i grupy, udziela również konsultacji wychowawczych. Specjalizuje się w problematyce kryzysów rozwojowych i egzystencjalnych, traumy, pożegnania i żałoby, trudnych relacji, uzależnienia od „miłości”, psychosomatyki i seksualności. Swoją pracę terapeutyczną poddaje superwizji. Posiada dyplomy: Specjalisty Counsellingu Gestalt, Mistrza Praktyk NLP oraz Praktyka Kinezjologii Edukacyjnej Brain Gym. Studiowała filologię polską oraz pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Dotychczas współpracowała m.in. z Fundacją Kobieta i Natura, Portalem Psychologicznym Plasterek oraz Dojrzewalnią Róż, firmą „Pozytywka” – Miejsce Twoje i Twojego Dziecka, krakowskim Stowarzyszeniem ALETHEIA; Stowarzyszeniem Doradców Europejskich PLinEU w zakresie prowadzenia seminariów szkoleniowych a także warsztatów dla dzieci i rodziców oraz Akademią Pełni Życia.

Rezerwacja: Aby zapisać się na zajęcia prosimy o przesłanie  zgłoszenia mailowego podając w nim:

  • tytuł i termin zajęć,
  • imię i nazwisko osoby, która weźmie udział w zajęciach,
  • oraz nr telefonu kontaktowego do Państwa.

Po otrzymaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo potwierdzenie mailowe.

Terminy:  25 maja 2014
Koszt udziału w tym zajęciu: 125 zł /os.
Koszt udziału w całym cyklu (4 zajęcia): 460 zł /os.
Liczba osób: 10
Miejsce:  Wrocław, Ośrodek Rozwoju Strefa Inspiracji, ul. Paulińska 4/8, sala nr 21 (1 piętro), tel 695 464 970