Ruszą spotkania z tańcem i muzyką etniczną. Zapraszamy Was na cykl warsztatów choreoterapii z Agnieszką Zygmont. Cykl obejmuje 5 spotkań po 3 godz. Każde z nich będzie zupełnie odmiennym spotkaniem ze sobą i swoimi emocjami poprzez ruch i taniec.

Proponowane tematy zajęć:

„Manufaktura Zmysłów”

Pozwól sobie na uwolnienie się od interpretacji, pozwól sobie na niewiedzę. Ucz się poprzez swoje zmysły. Zaufaj im!
Taniec pobudza zmysły, naszą mowę ciała, ekspresję.
Powrót do źródła jakim jest ruch, daje szansę na doświadczenie siebie na nowo, na zmianę i rozwój. Warsztat taneczny „Manufaktura Zmysłów” jest ukierunkowany na uruchomienie własnego potencjału ruchowego poprzez zmysły, świadomość ciała, znalezienie autentycznej ekspresji oraz świadome bycie „tu i teraz”.

W Naszej pracy będziemy wykorzystywać: tańce etniczne (żydowskie, greckie, szkockie…), naturalny ruch i taniec, improwizację, elementy techniki ruchu autentycznego, ćwiczenia oddechowe, elementy wizualizacji, symbolika ciała oraz Life Art Process (doświadczenie ruchu połączonego z uczuciami i malowaniem ich pozwala wydobyć na światło dzienne dawno zagubione emocje).
Przyjdź i wytańcz swoje zmysły!

 

„Mandala Ruchu”

„Ciało jest jak piasek, umysł jak wiatr, jeśli chcesz zobaczyć jak wieje wiatr, popatrz na piasek” /B.B. Cohen

Życie jest Ruchem. Szukaj drogi, która prowadzi do Twojego centrum. Nie zamykaj się na zmiany, bądź otwarty na nowości, ufaj sobie i podążaj za drogowskazami, które otrzymujesz od życia. Podczas zajęć tanecznych skoncentrujemy się na naszym centrum, pracy bioder. Spirala w wykonywanym ruchu jest ukazaniem procesu, który prowadzi do spełnienia i zadowolenia.

W Naszej pracy będziemy wykorzystywać: tańce etniczne (żydowskie, greckie, szkockie…), improwizację, elementy techniki ruchu autentycznego i metody Feldenkraisa, ćwiczenia oddechowe, symbolika ciała oraz Life Art Process.

Przyjdź i wytańcz swoją mandalę!!!

 

„W rytmie oddechu”

„Taniec zwiastuje przeto tam, gdzie oddech, wyobraźnia, obraz, doznania senne wyłaniają się i stają się twórcze, z dala od płaszczyzny czczej rzeczywistości ziemskich kajdan” /Bernhard Wosien

Język ruchu tworzy się w ciszy, w przepływie, w oddechu. Nasze ciało jest świątynią, instrumentem, mieszkaniem. Podczas tańca, ruchu całkowicie się z nim jednoczymy.
Poprzez świadomy ruch, taniec – wdech i wydech stają się głębsze, napięcie i odprężenie jest intensywniejsze, koncentrujemy się nad równowagą zewnętrzną i wewnętrzną. Ten intensywny proces jest krokiem do odlezienia swojego własnego Ja.

W Naszej pracy będziemy wykorzystywać: tańce etniczne (żydowskie, greckie, szkockie…), improwizację, elementy techniki ruchu autentycznego i metody Feldenkraisa, ćwiczenia oddechowe, symbolika ciała.

 

„Odkryj w sobie Boginie Orishas”

„Ciało jest jak ziemia. Ma swój krajobraz, którego uroda jest wrażliwa na zabudowywanie, parcelowanie, rycie, kopanie i odzieranie z naturalnych sił. Kobieta żyjąca w zgodzie z naturą nie ulega łatwo planom przebudowy” /‘Biegnąca z wilkami’ Clarissa Pinkola Estes

Podczas zajęć zaznajomimy się z mitologią afro-brazylijską. W tańcu zbliżymy się do różnorodności bogiń Orishas, każda ma inny rytm, charakteryzuje się innych ruchem. Delikatność miesza się z siłą, pierwiastek męski z żeńskim.

W Naszej pracy będziemy wykorzystywać: tańce etniczne (żydowskie, greckie, szkockie…) naturalny ruch i taniec, improwizację, elementy techniki ruchu autentycznego, ćwiczenia oddechowe, elementy wizualizacji, symbolika ciała, Life Art Process.  Przyjdź i odkryj w sobie boginie Orishas!!!

 

Prowadząca: Agnieszka Zygmont – Pedagog, arteterapeutka. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii z siedzibą z Poznaniu. Ukończyła I stopień instruktorski tańców etnicznych, tańców w kręgu oraz liczne warsztaty z dziedziny choreoterapii, tańca, improwizacji tanecznej, improwizacji w kontakcie, pracy z ciałem. Uczestniczyła w Festiwalu Tańca odbywającego się w Carvalhais w Portugalii. Ma doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi, osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. W swojej pracy wykorzystuje i łączy elementy z dziedziny arteterapii.

 

Rezerwacja: Aby zapisać się na zajęcia prosimy o przesłanie  zgłoszenia mailowego podając w nim:

  • tytuł i termin zajęć,
  • imię i nazwisko osoby, która weźmie udział w zajęciach,
  • oraz nr telefonu kontaktowego do Państwa.

Po otrzymaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo potwierdzenie mailowe.

Termin:  Luty 2012 roku (do ustalenia)
Cena całego cyklu zajęć: 200 zł/os.
Miejsce: Wrocław, Ośrodek Rozwoju Strefa Inspiracji, ul. Paulińska 4/8, sala nr 21 (1 piętro), tel. 695 464 970