10 Edycja Szkoły Trenerów NVC

 

Szkoła Rozwoju Dojrzewalni Róż i Fundacja Strefa Inspiracji zaprasza na rozwojowy konkurs pt. „Dobra wiadomość, zła wiadomość – kto wie?”.

Czy wiesz, że w 1956 Eric Berne otrzymał negatywną odpowiedź na aplikację o członkostwo w Instytucie Psychoanalitycznym w San Francisco oraz możliwość ponownej aplikacji za kolejne trzy/cztery lata dalszego szkolenia? W tym samym roku stworzył dwie prace naukowe: w pierwszej opisał koncepcję stanów ego, gdzie po raz pierwszy w literaturze naukowej odważył się na rozdzielenie „dorosłego” od „dziecka” powołując się na P. Federna, E. Kanna i H. Silberera. W drugiej pracy przedstawił już diagram oparty na trzech kołach przedstawiających stany ego i zaburzenia ich równowagi, który nazwał analizą strukturalna i nowym psychoterapeutycznym podejściem. Były to początki nowej metody psychoterapii i rozwoju zwanej Analizą Transakcyjną.

Podziel się z nami swoją refleksją, doświadczeniem na ten temat. Forma pracy dowolna – tekst lub praca plastyczna.

10 najciekawszych prac zostanie opublikowanych na www.dojrzewalnia.pl. 2 osoby otrzymają 20 % zniżki na dowolny Program Rozwoju Osobistego, a nagrodą główną jest bezpłatny udział w jednym z programów:

1. Studium integralne (Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław)
2. Studium umiejętności osobistych trenera i lidera (Warszawa)
3. „Granice, szczerość, empatia” (Poznań, Warszawa)
4. Mam prawo do miłości – program rozwojowo – terapeutyczny.
5. Grupa wsparcia i rozwoju „Kobiety w wewnętrznej podróży”

Więcej informacji o zasadach konkursu znajduje się w Regulaminie konkursu.