Joga w Parku 2011 - Wrocław
Miłośników ruchu i tych, którzy chcieliby dopiero posmakować pozytywnych skutków ćwiczeń na świeżym powietrzu zapraszamy do udziału w projekcie „Joga w Parku” – promującego zdrowy, aktywny i naturalny styl życia. Joga w Parku to szansa na aktywny wypoczynek i zaproszenie do wspólnej praktyki jogi.

Na wakacyjnych spotkaniach „Joga w Parku” łączymy bezpłatne sesje jogi z ciekawymi wykładami o teorii zdrowego stylu życia, z których każdy może zaczerpnąć coś dla siebie. Gwarantujemy prawdziwy wakacyjny relaks i atmosferę pełną pozytywnej energii. Nasze zaproszenie skierowane jest zarówno do tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z jogą, jak i do tych, którzy o tę dziedzinę zdążyli się już otrzeć w różnym stopniu.

Ruch i relaks podczas wspólnej praktyki jogi wytwarza mnóstwo pozytywnej energii. Przekonajcie się sami!

Miejsce

Park Słowackiego (koło Panoramy Racławickiej) we Wrocławiu

Godziny spotkań

  • 10:20-10:30 – przywitanie, przedstawienie prowadzących, omówienie regulaminu
  • 10:30-11:45 – sesja jogi – zajęcia prowadzą Justyna Andrzejewska i Marek Bednarski ze szkoły jogi Fabryka Energii
  • 11:45-12:45 – warsztat z zakresu zdrowego stylu życia – zajęcia prowadzą trenerzy Fundacji Strefa Inspiracji

 

Terminy i tematy spotkań

12.06.2011

Temat warsztatu: „Jak uwolnić swój potencjał i przełamać bariery?”
Dzięki spotkaniu dowiesz się w jaki sposób nadmierna potrzeba kontroli, negatywne przekonania oraz lęki przed nieznanym, porażką a nawet sukcesem mogą hamować Twój rozwój osobisty. Podpowiemy jak możesz je wyeliminować by odnaleźć samego siebie i dążyć do nieustannego rozwoju. Zdobędziesz wskazówki, dzięki którym łatwiej osiągniesz sukces.
Prowadząca: Kinga Łakomska – Psycholog, licencjonowany Trener NLP oraz coach. Z NLP Związana jest od 8 lat. Od czterech lat prowadzi firmę UNIQUE GROUP, gdzie zajmuję się treningami rozwojowymi, działaniami związanymi z promocją rozwoju, szkoleniami outdorowymi i integracyjnymi, szkoleniami dla biznesu i coachingiem.

19.06.2011

Temat warsztatu: “Spotkajmy się” – warsztat integracyjny
„Na Jodze w Parku” możesz spotkać nowego przyjaciela, albo starego znajomego sprzed lat. Na pewno jednak będziesz miał okazję skontaktować się z drugą osobą. Chcesz poznać sposoby poznawania innych osób, jesteś ciekaw tego specjalnego spotkania – przyjdź, zobacz, weź udział. Podczas zajęć wspólnie zadbamy o dobry nastój, a tematem przewodnim zabawy będzie poprawne komunikowanie się. Postaramy się pokazać jak przełamywać bariery w komunikacji, jak nawiązywać relacje, a wszystko poprzez zabawy integracyjne oraz ćwiczenia z komunikacji werbalnej i niewerbalnej.

Prowadząca: Agnieszka Polak – absolwentka romanistyki oraz studiów podyplomowych administracji i przedsiębiorczości w kulturze. Współpracowała także z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, stowarzyszeniem Semper Avanti. W ramach programu Wolontariat Europejski (European Voluntary Service EVS) pracowała dla organizacji Center Of Balkan Cooperation „Loja” , Forum Syd oraz Roma Democratic Developement Organization „Sonce” w Tetovie i Ochrydzie w Macedonii prowadząc warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży a także pomagając w promocji projektów.

26.06.2011

Temat warsztatu: „Indyjska sztuka walki – kalarippajattu”
Zajęcia będą wprowadzeniem w praktykę południowego stylu kalarippajattu. Program treningu obejmie naukę pozdrowienia rozpoczynającego i kończącego trening, naukę pierwszej sekwencji ruchowej, naukę kręcenia kijem oraz podstawowe ćwiczenia wzmacniające i rozciągające. Akcent kładziony będzie na obserwację pracy własnego ciała w ruchu, koordynację i koncentrację. Ze względu na swój wieloaspektowy charakter kalarippajattu jest propozycją zarówno dla miłośników sztuk walki, adeptów jogi, aktorów i tancerzy, jak i dla wszystkich osób zainteresowanych poszukiwaniem nowej formy ruchu opartej na świadomej pracy nad własnym wnętrzem i jednocześnie pozwalającej na fizyczną ekspresję własnego temperamentu.
Prowadzący: Sankar Lal Sivasankaran Nair (Indie) – nauczyciel stylu południowego kalarippajattu i masażysta ajurwedyjski, współtwórca wrocławskiego Studia Kalari. Prowadzi regularne treningi we Wrocławiu oraz warsztaty w Polsce i zagranicą.

Asysta: Justyna Rodzińska-Nair. Kontakt: studio@studiokalari.art.pl, +48 509 345 995, www.studiokalari.art.pl

03.07.2011

Temat jogi: „Popraw sylwetkę z jogą”
Temat warsztatu: „Myślę – działam – zmieniam” – warsztaty samorozwoju
Jeśli chcesz w pełni wykorzystywać możliwości swojego umysłu, jeśli chcesz poprawić swoją pamięć, jeśli chcesz skutecznie planować i osiągać cele, jeśli chcesz zmienić dotychczasowe lub poznać nowe schematy myślowe ułatwiające działania w najważniejszych aspektach życia dot. związków, pieniędzy, zdrowia… Zapraszamy do wspólnej pracy. Kinezjologia pomaga zintegrować ciało i umysł, wspomaga rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych. Odpowiednio dobrane ćwiczenia przyczyniają się do poprawy koncentracji, pamięci, wzroku, słuchu, umiejętności czytania, pisania, koordynacji ciała, wzrostu motywacji i równowagi wewnętrznej. Mnemotechnika – jest techniką pracy umysłowej, dzięki której poznasz nowe granice Twoich możliwości… Naucz się z nami odkrywania siebie. Rozwiń swój ukryty potencjał. Poznając możliwości swojego umysłu pokonaj bariery, które utrudniały Ci dotychczas efektywne funkcjonowanie i wykorzystywanie pełni Twojego potencjału.

Prowadzi: Anna Brzeska – Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych. Od 6 lat z powodzeniem stosuje w nauczaniu i terapii elementy kinezjologii edukacyjnej. Propaguje gimnastykę mózgu pisząc o niej artykuły, prowadząc warsztaty dla nauczycieli. Z wykształcenia i zamiłowania poetka. Oprócz poezji jej pasją jest pisanie prozy, malowanie obrazów, taniec, a także gra na bębnach afrykańskich.

10.07.2011

Temat jogi: „Joga dla zdrowia i poprawy samopoczucia”
Temat warsztatu: „Pogłębiona relaksacja z elementami diety relaksacyjnej”
Warsztat polega na ćwiczeniach technik relaksacyjnych, w tym technik pogłębionego relaksu. Ćwiczymy je do osiągnięcia stanu płytkiej medytacji, która ułatwia zrozumienie mechanizmów rządzących naszymi reakcjami i wyciszenie negatywnych emocji. W rezultacie metoda pozwala na redukcję wewnętrznych napięć i uwolnienia nagromadzonych emocji, a w efekcie na odnowę sił witalnych, ułatwia osiągnięcie stanu równowagi wewnętrznej.
Warsztat polecany zwłaszcza dla osób narażonych na silny lub chroniczny stres, oraz osób pełniących funkcje wymagające szczególnej koncentracji i samokontroli.

Prowadząca: Ewa Moroch – psycholog sportu, psycholog zdrowia, technik relaksacji, doktorantka na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, w Zakładzie Promocji Zdrowia. Zawodowo zajmuje się treningiem relaksacyjnym w psychologii sportu oraz świadomością ciała praktykujących jogę oraz fitness. Ma doświadczenie w prowadzeniu autorskich projektów pracy z ciałem. W swojej praktyce wykorzystuje treningi jogi dynamicznej, joga – strech, pogłębione techniki relaksacyjne oraz innowacyjne metody dynamicznego rozciągania Jukari Fit to Flex ®. Pasjonatka zdrowego stylu życia oraz rzeźbienia uśmiechem w ciele.

17.07.2011

Temat jogi: „Odnajdź wewnętrzny zapał i energię”
Temat warsztatu: „Nie masz czasu na codzienną jogę? Spróbuj zarządzania czasem w wydaniu osób kreatywnych”
Warsztat ma na celu pomoc osobom z syndromem „artystycznego porządku na biurku” w usystematyzowaniu wiedzy z zakresu zarządzania czasem. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy jest możliwe pogodzenie „twórczego chaosu” z zarządzaniem czasem i efektywnością? Jak ustalać priorytety? Jak uporządkować w przemyślany sposób swój dzień pracy tak, by móc efektywnie realizować swoje cele zawodowe i prywatne? Zapraszamy wszystkich, którzy gotowi są na zmiany. Zapraszamy na spotkanie pełne inspiracji.

Prowadząca: Agnieszka Polak – absolwentka romanistyki oraz studiów podyplomowych administracji i przedsiębiorczości w kulturze. Współpracowała także z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, stowarzyszeniem Semper Avanti. W ramach programu Wolontariat Europejski (European Voluntary Service EVS) pracowała dla organizacji Center Of Balkan Cooperation „Loja” , Forum Syd oraz Roma Democratic Developement Organization „Sonce” w Tetovie i Ochrydzie w Macedonii prowadząc warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży a także pomagając w promocji projektów.

24.07.2011

Temat jogi: „W poszukiwaniu równowagi i harmonii”
Temat warsztatu: „Magia tanecznego kręgu” – warsztat tańców etnicznych
Tańce etniczne tańczymy w kręgach, korowodach, grupach dwóch, czterech lub więcej par. Nie wymagają one żadnego przygotowania, ani szczególnych umiejętności. Wystarczy ciekawość i chęci. Tańce w kręgu charakteryzują się dużą różnorodnością, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Charakter tańców pozwala na uczestnictwo niezależnie od płci, wieku i umiejętności. Celem jest integracja i poczucie wspólnoty. Temperament tańców etnicznych pozwala zbliżyć się do innych kultur. Zapraszam na taneczne spotkanie z kulturą żydowską, szkocką, bałkańską.

Prowadząca: Agnieszka Zygmont – pedagog, arteterapeutka, należy do Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii . Ukończyła I stopień instruktorski tańców etnicznych, tańców w kręgu; liczne warsztaty z dziedziny choreoterapii, improwizacji w tańcu, w kontakcie; warsztaty dotyczące pracy z grupą. Uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Carvalhais w Portugalii. Przeprowadziła autorskie warsztaty na Festiwalu Dla Kobiet Progressteron. Pracuje z kobietami, dziećmi, osobami niepełnosprawnymi. Kontakt: agazetka@wp.pl, tel. 506921972

31.07.2011

Temat jogi:”Joga, która wyzwala pozytywną energię i uśmiech”
Temat warsztatu: „Sztuka zdrowego odżywiania”

07.08.2011

Temat jogi: „Wyciszenie i relaks wraz z jogą”
Temat warsztatu: „Moje kolory i fasony” – kreowanie własnego wizerunku
Spotkanie adresowane jest do wszystkich, którzy poszukują własnego stylu. Istota dobrego wyglądu tkwi w doborze odpowiedniego fasonu i koloru ubrania do odpowiedniego typu sylwetki i urody. Podczas spotkania omówimy sprawdzone w praktyce sposoby stylizacji poszczególnych typów sylwetek, zrobimy krótkie zapoznanie uczestniczek z teorią barw. Wytłumaczę dlaczego niektóre fasony korygują wady figury. Na przykładzie ochotniczki omówimy zasady dobierania kolorów garderoby, odpowiedniego fasonu odzieży, a także dodatków, odnajdziemy atuty danej sylwetki oraz najkorzystniejsze sposoby jej prezentacji.

Prowadząca: Anna Dembska Nowak – dyplomowana wizażystka i stylistka. Doradza i prowadzi zajęcia z kreowania wizerunku. Od 3.07 Indstruktor praktycznej nauki zawodu wizażysta/stylista. Dodatkowo – Niezależny Menadżer Klubu Oriflame. Kontakt: tel. 600 324 622

14.08.2011

Temat jogi: „Uwierz w siebie”
Temat warsztatu: „Styl tribal” – zasmakuj światowego folkloru starych kultur
Tribal jest połączeniem tańca brzucha, etnicznych tańców północnoafrykańskich i indyjskich. Od klasycznego tańca brzucha odróżnia go przede wszystkim mocna postawa zaczerpnięta z flamenco, jak również stroje – mniej orientalne, w stonowanych kolorach. Taniec tribal ma swoje odmiany w postaci fusion (nowoczesny styl tańca brzucha, na który składają się fuzje i kombinacje wielu stylów tanecznych), gothic (którego stylistyka ma swoje źródło w subkulturze gotyckiej) oraz American Tribal Style (jest najstarszą odmianą tribalu). Taniec ten oparty jest na zbiorowej improwizacji. Tancerki porozumiewają się między sobą ustalonym językiem gestów i sygnałów niezauważalnych dla widza. Ten oraz pozostałe odmiany tribal będziemy mieli okazję podziwiać i nauczyć się.

Prowadzące: Malandra Tribe – grupa taneczna, jako jedyna reprezentująca m.in. styl Tribal i Gothic Fusion na terenie Wrocławia. Tworzona przez pełne entuzjazmu kobiety, prowadzona przez tancerkę i instruktorkę Nuath. Ma za sobą występy w wielu wrocławskich klubach: Od Zmierzchu do Świtu, Liverpool, Wroclove, Szuflada, Gumowa Róża, Bohema Pub i innych oraz na wielu regionalnych festiwalach i eventach.
Kontakt: malandratribe@gmail.com, tel. +48 607 512 600

21.08.2011

Temat jogi: „Joga dla kręgosłupa”
Temat warsztatu: „Kontra-stres” – rozpoznanie, akceptacja, działanie
Co nas stresuje? Co to jest stres? Jaka jest różnica między stresem, lękiem i strachem? Chcesz żyć, oddychać, a stres zabiera Ci wiele tlenu i życia? W trakcie warsztatu możesz poznać niektóre ze sposobów identyfikacji stresu, przeciwdziałania jemu oraz zminimalizowaniu jego wpływu na Twoje funkcjonowanie mentalno- fizyczne. Wykorzystamy takie metody jak: rozpoznanie stresu w sobie, poprawny oddech przeponowy, trening relaksacji, automasaż.

Prowadząca: Ewa Serwotka – Magister psychologii społecznej. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych ,,Pozytywna Psychologia Sportu” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Bierze udział w spotkaniach Sekcji Psychologów przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Współorganizatorka corocznych Dni Psychologii Sportu we Wrocławiu. W 2009 roku otrzymała Nagrodę Rektora za działalność wspierającą rozwój nauki. Zajmuje się tematyką optymalizacji wykonania działania. W kręgu jej zainteresowań ważne miejsce odgrywają psychologia sportu, wspinaczka ściankowa oraz współczesna architektura.

28.08.2011

Temat jogi: „Wielki finał”
Temat warsztatu: „Wdzięczność – bezpłatny bilet do szczęścia”
Ktoś nazwał „Wdzięczność” kluczowym składnikiem sukcesu. We wdzięczności jest magiczna moc, która uwalnia w nas siłę i wolność. Dlatego warto jej się bliżej przyjrzeć, poczuć ją i nauczyć się jej. Praca z wdzięcznością może być metodą pracy ze sobą i z innymi. Głównym aspektem wdzięczności jest budowanie relacji i wprowadzanie zamierzonej zmiany. To co chciałabym zaproponować to 3 ujęcia wdzięczności. Każda z nich jest trochę inna i czegoś innego dotyczy, jednocześnie każda zawiera w sobie niesamowitą siłę, daje radość i szczęście, za którym tak często się uganiamy.

Prowadząca: Kinga Łakomska – Psycholog, licencjonowany Trener NLP oraz coach. Z NLP Związana jest od 8 lat. Od czterech lat prowadzi firmę UNIQUE GROUP, gdzie zajmuję się treningami rozwojowymi, działaniami związanymi z promocją rozwoju, szkoleniami outdorowymi i integracyjnymi, szkoleniami dla biznesu i coachingiem.