Próba spektaklu "Agata szuka pracy"

Już za kilkanaście dni rusza 13 edycja festiwalu PROGRESSteron we Wrocławiu. Tymczasem trwają już przygotowania do imprez towarzyszących festiwalowi. Dlatego proponujemy Wam współtworzenie festiwalowej imprezy finałowej. Będzie nią eksperyment teatralny – spektakl Pt. „Agata szuka pracy.

Jeśli jesteś z Wrocławia i masz ochotę na 2-miesięczną zabawę w teatr z wielkim finałem 28 października br. na zakończenie jesiennej edycji wrocławskiego PROGRESSteronu to zapraszamy do wspólnych działań. Od 13 września ruszamy z przygotowaniami, a zatem już teraz czekamy na Wasze zgłoszenia – potrzebujemy 10 odważnych kobiet i 2 mężczyzn, którzy od zaraz do końca października zechcą poświęcić swój czas „po godzinach” i zagrać w naszym przedstawieniu. Nie wymagamy doświadczenia aktorskiego, tylko chęci, otwartości, zaangażowania i… dobrej pamięci, bo niestety trzeba będzie nauczyć się tekstu. Niezbędna jest też dyspozycyjność w czasie tych paru tygodni intensywnej pracy. Próby będą zajmowały ok. 12 godzin tygodniowo popołudniami oraz w soboty. Terminy spotkań zostaną wspólnie ustalone na pierwszym zebraniu organizacyjnym. Tych z Was, którzy jeszcze nie są pewni czy warto, zapewniamy, że będziemy się świetnie bawić, a poniższy opis sztuki mam nadzieję, że Was o tym przekona.

Planujemy realizację przewrotnej komedii feministycznej, satyry na polską rzeczywistość, której bohaterka, mimo wielu zalet i dyplomu, od dłuższego czasu rozpaczliwie szuka pracy. Ta sympatyczna, bezrobotna dziewczyna potrafi poskromić urzędniczki w Biurze Bez Pracy, sprzedać „używaną” gumę do żucia, a także wywołać rewolucję na Kursie Sekretarek. W między czasie troskliwa, idąca z postępem, mama stara się nakłonić córkę do przystosowania się do współczesnego światu. Scenariusz jest pełen zabawnych sytuacji, odważnych żartów i świeżych pomysłów na to, jak zabawić publiczność. Jesteśmy przekonani, że zarówno próby, jak i efekt końcowy dostarczą Wam sporo zabawy i wniosą wiele humoru do szarej codzienności. Na pewno nie będziecie żałować!

Poniżej przedstawiamy harmonogram prac:
Termin nadsyłania zgłoszeń: 13.09.2007 na adres:  wroclaw@dojrzewalnia.pl
Spotkanie organizacyjne i pierwsze czytanie sztuki: 14.09.2007 (godziny popołudniowe)
Prace nad spektaklem: 17.09.2007 – 26.10.2007 (godziny popołudniowe + soboty)
(dokładne godziny spotkań będziemy ustalać wspólnie)
Premiera: 28.10.2007 r. godz. 19.00

SPEKTAKL REŻYSERUJĄ:

  • Magdalena Imielińska – Z wykształcenia magister ekonomii, a z zamiłowania reżyser teatralny. Absolwentka Podyplomowego Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu przy Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Autorka warsztatów teatralnych. Od najmłodszych lat amatorsko związana z teatrem – najpierw jako aktorka, a teraz także jako instruktor i reżyser.
  • Agnieszka Kol – Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowego Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu przy Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Obecnie nauczyciel zajęć teatralnych w SSP OPTIMUM we Wrocławiu oraz reżyser wielu przedstawień wystawianych także na festiwalach teatralnych. Nauczyciel dyplomowany i autorka pracy teoretycznej zatytułowanej „Wychowanie dziecka w wielu wczesnoszkolnym wspomagane metodą teatralną”. Zdobyte przez 9 lat doświadczenia teatralne twórczo wykorzystuje w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Teatr i praca pedagogiczna to jej osobiste pasje.

Zapraszam Was serdecznie do współpracy!