Spektakl Agata szuka pracy - Strefa Inspiracji

Wielki Finał XIII Edycji Festiwalu Progressteron we Wrocławiu – spektakl Dany Łukasińskiej pt. „Agata szuka pracy” w reżyserii Magdaleny Imielińskiej i Agnieszki Kol

„Agata szuka pracy” to przewrotna komedia feministyczna, satyra na polską rzeczywistość, której bohaterka, mimo wielu zalet i dyplomu, od dłuższego czasu rozpaczliwie szuka pracy. Ta sympatyczna, bezrobotna dziewczyna potrafi poskromić urzędniczki w Biurze Bez Pracy, sprzedać „używaną” gumę do żucia, a także wywołać rewolucję na Kursie Sekretarek. W między czasie troskliwa, idąca z postępem, mama stara się nakłonić córkę do przystosowania się do współczesnego światu. Scenariusz jest pełen zabawnych sytuacji, odważnych żartów i świeżych pomysłów na to, jak zabawić publiczność.
Realizowany przez nas spektakl jest pierwszym tego rodzaju wydarzeniem we Wrocławiu. Chciałybyśmy przybliżyć wszystkim metodę rozwoju osobistego poprzez teatr, ruch sceniczny, prace z głosem i muzyką. Jednocześnie pokazać, iż teatr może być formą integracji ludzi w różnym wieku i statusie społecznym, niezależnie od doświadczenia i stopnia rozwoju osobistego. Dlatego aktorami w spektaklu jest 8 Pań – uczestniczek wcześniejszych edycji festiwalu PROGRESSteron oraz 3 Panów – uczestników festiwalu HORMONY&HARMONY, którzy zgłosili swój udział w projekcie i podjęli się wyzwania jakim jest nauka tekstu i warsztatu aktorskiego. Próby pod okiem Pań reżyser rozpoczęły się we wrześniu, ale przed naszymi debiutującymi aktorami jeszcze wiele godzin pracy nad rolą i scenografią.

Projekt realizowały społecznie:

  • reżyseria : absolwentki Wrocławskiej Szkoły Lalek – Magdalena Imielińska i Agnieszka Kłos,
  • scenografia i koordynacja – Joanna Miezio,
  • kostiumy i makijaż – Małgorzata Węgrzyniak.

Aktorzy, którzy wystąpili w spektaklu to 11 osób – amatorów, wyłonionych w castingu zorganizowany przez fundację, które podjęły się uczestniczenia przez 2 miesiące w warsztatach teatralnych i próbach spektaklu (80 godz. szkoleń) prowadzonych przez reżyserki. Premiera spektaklu miała charakter otwarty i zdobyła ogromne uznanie 140 osobowej na widowni.

Termin: 28 października 2007 r., godz. 19:00
Miejsce: Wrocław, Zespół Szkół EKOLA, ul Zielińskiego 56
Wstęp wolny