masaz_shiatsu

JEŚLI CHCESZ:

 • DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK SAMEMU WPŁYWAĆ NA SWOJE ZDROWIE
 • ZAPOZNAĆ SIĘ Z JEDNYM Z ELEMENTÓW KULTURY JAPOŃSKIEJ
 • SPĘDZIĆ AKTYWNIE CZAS W GRONIE OSÓB O PODOBNEJ PASJI
 • POZNAĆ TECHNIKI WZMACNIAJĄCE TWÓJ KRĘGOSŁUP
 • WZMOCNIĆ SWOJĄ SPRAWNOŚĆ PSYCHO-RUCHOWĄ
 • POZNAĆ ELEMENTY MEDYCYNY ORIENTALNEJ
 • ODKRYĆ MOŻLIWOŚCI SWOJEGO CIAŁA
 • NAUCZYĆ SIĘ JAK KONTROLOWAĆ BÓL
 • ZWIĘKSZYĆ WRAŻLIWOŚĆ DOTYKU
 • DOŚWIADCZYĆ ODPRĘŻENIA POPRZEZ DOTYK

ZAPRASZAMY NA PRAKTYCZNY WARSZTAT SHIATSU, W KTÓRYM:

 • WYKONASZ PODSTAWOWE TECHNIKI SHIATSU
 • POZNASZ ELEMENTY AUTOMASAŻU
 • ZOBACZYSZ/POCZUJESZ PREZENTACJĘ MASAŻU SHIATSU
 • ZAPOZNASZ SIĘ Z ELEMENTAMI FILOZOFII I HISTORII SHIATSU
 • DOWIESZ NA CZYM POLEGA I JAK DZIAŁA MASAŻ SHIATSU
 • POZNASZ ZASADY BEZPIECZNEGO WYKONYWANIA MASAŻU SHIATSU
 • ZAPOZNASZ SIĘ Z POZYCJAMI NIEZBĘDNYMI DO WYKONANIA SHIATSU
 • A NA KONIEC POROZMAWIAMY O KORZYŚCIACH UPRAWIANIA SHIATSU ORAZ TWOICH ODCZUCIACH PRZY CERMONI PICIA HERBATY W STYLU JAPOŃSKIM

Celem warsztatu jest wprowadzenie do filozofii shiatsu, nabycie podstawowych umiejętności wykonywania masażu shiatsu, dzięki którym masując możemy wywołać efekt relaksacyjny, odprężenie, lepsze samopoczucie; zapoznanie się z podstawowymi technikami shiatsu, pozycjami, ergonomią pracy.
Warsztat adresowany jest dla wszystkich miłośników sztuk orientalnych, pasjonatów masażu, joginów, fizjoterapeutów, masażystów, terapeutów manualnych, prowadzących terapie pracy z ciałem, dla każdego kto potrzebuje czegoś nowego, dla rodzin, dla osób narażonych na stres, dla osób borykających się z bólem pleców. Dla każdego kto chce wprowadzić jeszcze więcej harmonii i zdrowia w swoje życie.
Warsztat poprowadzi profesjonalny masażysta i miłośnik Shiatsu.

Prowadzący: Piotr Szczerbicki
szczerbickiZakochany w terapiach naturalnych, które pozwalają żyć bez bólu. Ukończył liczne kursy, kształtujące jego wiedzę na temat masażu, który bazuje na antycznej wiedzy japońskiej i chińskiej. Wierzy w pozytywną energię, którą należy się dzielić, aby wróciła z wielokrotną siłą do właściciela. W Shiatsu oraz masażu leczniczym odnalazł drogę do samouleczenia własnych dolegliwości.
Kursy masażu klasycznego oraz shiatsu ukończył w szkole Medicus w Rybniku, gdzie uczył się pod okiem fachowca z wieloletnim doświadczeniem – Fathi Frihi z Tunezji – specjalizującego się w terapii manualnej oraz masażach orientalnych. Studia wyższe ukończył na Uniwersytecie Śląskim na wydziale pedagogicznym o specjalności wychowanie fizyczne i zdrowotne.
Pracował w znanych i cenionych ośrodkach rehabilitacyjnych, leczniczo – wypoczynkowych, warsztatowych, sportowych w Polsce. Pracował również jako terapeuta zajęciowy w Portugalii wprowadzając liczne formy terapii ruchem dla pensjonariuszy ośrodka. Prowadził sesje masaży indywidualnych podczas turnusów:

 • Anny Krasuckiej Kuchnia 5 smaków na turnusie rodzinnym prozdrowotnym, Warszawa.
 • Jacek Paszkowski, Metoda Feldenkreisa, Warszawa,
 • Jacek Borowicz, turnusy terapeutyczne, Akademia Życia Wrocław,
 • Klub Sportowy Miedzeszyn, turnusy sportowe, Warszawa,
 • Festiwal wegetariański w Ośrodku Twórczych Stylów Życia, Kożyczkowo.
 • Ośrodek Warsztatowy Kików, Solec Zdrój,
 • Ośrodek Warsztatowy Nowe Kawkowo.
 • Szkoła Jogi Orientalne Klimaty, Wałbrzych,
 • Pracownia Jogi i Działań Twórczych Rybnik.

WARSZTAT Shiatsu to czas z drugim człowiekiem pełny empatii, uważności na dotyk, doświadczenie głębokiego relaksu. Shiatsu regeneruje organizm i ożywia siły witalne, kojąco działa na samopoczucie, pozytywnie wpływa na nastrój, stan umysłu. Shiatsu można wykorzystywać do leczenia takich dolegliwości jak bóle głowy, pleców, bezsenność, niepokój. Dużą wartością doświadczania shiatsu jest poprawa kontaktu z drugim człowiekiem.
Podczas wykonywania shiatsu masażysta wykonuje techniki uciskowe i rozciągające, które są bardzo łagodne i przyjemne. Istotnym elementem jest atmosfera spokoju i skupienia, która udziela się obu osobom. Cały zabieg trwa ok. 50 min. W czasie wykonywania masażu, ciało w sposób naturalny, powraca do stanu harmonii i zdrowia. Energia zablokowana dotychczas w pewnych rejonach i miejscach ciała zaczyna swobodnie krążyć, inicjując procesy samo leczenia.

Jakie są korzyści Shiatsu?
Korzyści masażu shiatsu to przywrócenie rytmu oddechu, rozluźnienie ciała, zmniejszenie napięcia emocjonalnego, działa również korzystnie na wiele dolegliwości pleców. Zwiększa przewodność w systemie nerwowym, dotlenia tkanki, rozluźnia stawy, ma bardzo korzystne działanie na cały kręgosłup. Po serii zabiegów Shiatsu następuje regulacja procesów wewnętrznych organizmu (np. przemiany materii, normalizacja wagi), widoczna poprawa zdrowia – szczególnie w chorobach psychosomatycznych (bezsenność, bóle głowy, nerwowość, niektóre dolegliwości i choroby kobiece), akceptacja siebie i własnego ciała, poczucie wewnętrznej radości.

Jak wyglądają zajęcia?
Zajęcia rozpoczynają się od zapoznania uczestników ze sobą oraz wprowadzeniem do filozofii shiatsu. Następnie przygotujemy ciało do praktyki poprzez wykonanie ćwiczeń aby rozgrzać się, pobudzić do działania, zasilić pozytywna energią. Zajęcia prowadzone są w parach. Osoby w parach zmieniają się, tak aby każdy mógł doświadczyć shiatsu jako masowany i jako masujący. Każdy z uczestników będzie miał okazję doświadczyć elementów masażu na sobie wykonanych przez instruktora. Nauka masażu polegać będzie na omawianiu, demonstrowaniu poszczególnych sekwencji masażu, następnie będą korygowane techniki i sposób ich wykonywania, naprowadzanie na właściwą drogę dla masującego i masowanego. Omawiane będą pozycje niezbędne do wykonania shiatsu, które mają również pozytywny wpływ na osobę, która wykonuje masaż. Warsztat ten jest bardzo praktyczny dlatego będzie bardzo dużo miłych doświadczeń związanych z terapeutycznym dotykiem. Spotkanie kończymy rozmową w kręgu by podzielić się odczuciami i refleksjami podczas japońskiej ceremonii delektowania się zieloną herbatą.

Jak przygotować się do zajęć!
Do masażu potrzebne są: do wyboru koc, śpiwór, kołderka, materace z gąbki do 5cm, dobrze aby nam ta warstwa na której leżymy „urosła” do kilku centymetrów optymalnie ok 5cm , aby nam było ani za miękko ani za twardo. Dodatkowo poduszki, jaśki. Dobrym zestawem do shiatsu jest kołdra przykryta kocem.

BARDZO WAŻNE : Shiatsu uprawiamy przynajmniej 2 godziny od ostatniego posiłku.

Masaż shiatsu wykonujemy w ubraniu dlatego ważne jest aby ubrać to w czym nam wygodnie. Ubranie luźne, wygodne, tak abyśmy czuli się swobodnie, T shirt, na to jakaś bluza/sweterek po to aby ją nałożyć w czasie kiedy to my będziemy masowani a mieć możliwość zdjęcia jej gdy będziemy wykonywać masaż ale to w zależności jak każdy indywidualnie się rozgrzewa i również temperatury jaka tam będzie, grubsze skarpetki wskazane oraz jakieś kocyki do dodatkowego okrycia partii ciała, które w danym czasie nie są masowane.

Zachęcam również do zabrania ze sobą butelki wody mineralnej. Bardzo ważne jest aby po i w trakcie wysiłku spożywać wodę.

Czas trwania warsztatu: 2 godziny a w nim, krótka przerwa 10 minut.
Cena promocyjna: 60 zł/os.
Termin: 21 lutego (sobota)  godz. 17:00-19:00
Liczba osób: 8 osób
Miejsce: Wrocław, Ośrodek Rozwoju Strefa Inspiracji, ul. Paulińska 4/8, sala nr 21 (1 piętro), tel. 695 464 970

Aby się zapisać należy zgłosić mailowo swój udział i wpłacić zaliczkę w wysokości 30 zł lub całość do dnia 15 lutego 2015.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowe informacje, zapytania pod telefonem 732 971 777 lub mailowo: szczerbicki.piotr@gmail.com