Peace In Peace Out (w skrócie PIPO) oznacza Pokój Wewnątrz – Pokój na Zewnątrz jest programem mającym na celu kierowanie uwagi do wewnątrz, aby uświadamiać, iż pokój jest skarbem, który posiada każdy z nas. Pokojowa Rewolucja jest programem prezentowanym w wielu krajach świata, który pokazuje prostą drogę do osiągnięcia wewnętrznego pokoju i radości, życia w równowadze i tworzenia pokoju światowego.
Program ten prezentowany jest przez międzynarodowa fundację, którą reprezentuje pani  Ping Ping Worakate Thangsurbkul z Tajlandii – dyrektor programowy Peace Revolution/ World Peace Initiative Foundation wraz z nauczycielem technik relaksacyjnych i medytacyjnych Johnem Paramal.

Zajęcia skierowane są do wszystkich, ale głównie do młodzieży, ponieważ w ramach uczestniczenia w programie istnieje możliwość brania udziału w warsztatach odbywających się w Belgii ( przy współpracy z The European Students’ Forum)  i Tajlandii przy wydatnym wsparciu ze strony fundacji.

Prezentowane ćwiczenia praktyczne stanowią wskazówkę, w jaki sposób można osiągnąć radość i spokój w codziennym życiu oraz kreować pokój na zewnątrz. Uczą efektywnych metod redukcji napięcia i stresu. Wyjaśniają psychologiczne zależności pomiędzy stresem oraz chorobami. Prowadzący prezentują badania naukowe nad zmianami zachodzącymi w organizmie w wyniku praktyki medytacji. Warsztat trwa ok. dwie i pół godziny i składa się z:

  • wprowadzenia do programu,
  • panelu – „Odnajdywania samego siebie”,
  • panelu – „Medytacji wnętrza”
  • oraz „Sztuki wewnętrznego pokoju”.

Ponadto planowany jest czas na dyskusję oraz pytania i odpowiedzi.

Program ten, zaprezentowany został miedzy innymi w USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Szwecji, Egipcie, na Filipinach, w Meksyku, Peru i Boliwii. Prezentacje i warsztaty odbywały się na terenie placówek dyplomatycznych, szkół i wyższych uczelni, firm, w obozach dla uchodźców i w zakładach karnych. Program przedstawiany był m.in. w Institute of Peace Studies w Kairze, Bibliotece Aleksandryjskiej w Egipcie, na Pontyfikalnym Uniwersytecie Katolickim w San Paulo w Brazylii oraz w wielu innych placówkach.
Program Peace Revolution / World Peace Initiative Foundation jest programem partnerskim z japońską The Goi Peace Foundation i jest wspierany przez Stowarzyszenie Aktywnie Przeciw Depresji oraz Fundację Twórczego Rozwoju „Strefa Inspiracji”. Więcej informacji o programie na peacerevolutionpl.weebly.com
oraz www.peacerevolution.net , www.wpifoundation.org, www.goipeace.eu , kontakt : Jacek Kozłowski +604 176 487, e-mail: goipeaceeu@gmail.com

Rezerwacja: Aby wziąć udział w spotkaniu  prosimy o przesłanie zgłoszenia mailowego podając w nim imię i nazwisko osoby, która weźmie udział w zajęciach oraz nr telefonu kontaktowego. Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia otrzymacie Państwo potwierdzenie mailowe.

Terminy: 06.06.2013 rok godz. 17:00-20:30
Cena zajęć: udział w spotkaniu jest bezpłatny
Liczba osób: 25 osób
Miejsce: Wrocław, Ośrodek Rozwoju Strefa Inspiracji, ul. Paulińska 4/8, sala nr 21 (1. piętro), tel. 695 464 970