Krótkie historie…

 • Była sobie dziewczynka, której rodzice powiedzieli, że pewne rzeczy, które dzieją się w ich domu są tajemnicą – zgodziła się.
 • Była sobie dziewczyna, która kochała motyle, ale tak bardzo chciała, żeby ją lubiono – zaczęła wstydzić się motyli, dopasowała się.
 • Była sobie matka, której mąż coraz więcej czas spędzał w pracy- sama opiekowała się dziećmi i domem, musiała dać radę – w końcu nie mogła zawieść, tego od niej oczekiwano.
 • Była kobieta zdradzona, która szybko zamknęła drzwi za małżeństwem – znów była silna, w pracy dopasowana, jako mama perfekcyjna – tylko uśmiech na jej twarzy był bardziej woskowy, niż niegdyś.
 • Była bizneswoman pnąca się do góry, która cały swój czas poświęcała na pracę i „nigdy nie chciała tracić czasu na bzdury” – by czasem ze zdziwienia drgnąć, że w lustrze patrzy na nią obca osoba, o której tak niewiele wie.
 • Wreszcie była też kobieta zagoniona, coraz mocniej zabiegała o awans, w domu czekały na nią dzieci jak „malowane” i „zarabiający” mąż – tylko jakoś nie mieli o czym rozmawiać, mijali się w pośpiechu i częściej planowali zakupy, niż swoje życie…

I tak by było po dziś dzień, gdyby się nie zatrzymały, rozejrzały i po raz pierwszy nie zadały sobie pytań, czy tego właśnie chcą dla siebie, jak się czują, czego potrzebują?
A chciały, bagatela, być szczęśliwe same ze sobą, kochać i dbać o siebie i swych bliskich, tarzać się w radości i być spełnione w życiu.
I rozpoczęły drogę ku szczęśliwości, a świat im sprzyjał…

Tą dziewczynką – dziewczyną – matką – kobietą może być każda z nas, tak samo, jak każda z nas może być szczęśliwa, kobieca i lekka, wewnętrznie wolna i w zgodzie ze sobą.

Czy chcesz zrobić pierwszy krok w tym kierunku?
Zapraszamy na warsztat, podczas którego przyjrzymy się typowym, powszechnie występującym w naszej kulturze „siłom napędowym” naszych działań: perfekcjonizmowi, próbowaniu wciąż mocniej, sile, pośpiechowi i dopasowywaniu do innych…
i je odczarujemy, by przestały nami rządzić.
Znajdziemy luz, swobodę, miękkość, odpoczynek i dbałość o siebie, dzień po dniu.
Poszukamy samych siebie.

W trakcie warsztatu, jeżeli zechcesz:

 • będziesz miała okazję poodkrywać, które z wymienionych powyżej „sił napędowych”, pojawiają się w Twoim życiu i zastanowić się czy Ci służą, czy nie,
 • przyjrzysz się, jakie potrzeby, schematy myślowe i przekonania się za nimi kryją oraz jakie emocje wywołują,
 • będziesz mogła spojrzeć na rzeczy z innej perspektywy i sprawdzić, jak to jest czuć się inaczej ze swoim działaniem,
 • będziesz mogła przyjrzeć się, jakie strategie działania podejmujesz i czym się kierujesz przy ich wyborze,
 • odpowiesz sobie na pytanie: Czy zawsze MUSISZ być samodzielna, odpowiedzialna i idealna, czy też możesz zgodzić się na własną zależność, słabość i miękkość?
 • odpowiesz sobie na pytania: Kim jestem? Dokąd zmierzam? Czy droga, którą podążam, jest w zgodzie ze mną?
 • będziesz mogła zbliżyć się do samej siebie i sprawdzić, jakie wartości, pragnienia i  marzenia dają Ci energię do życia, a co pochodząc „z zewnątrz” Cię przytłacza i każe nosić maskę. Być może dasz sobie zgodę, by słuchać siebie bardziej?

Prowadzące: Trenerki – dwie kobiety, „które z niejednego pieca chleb jadły”
Baśka Plewczyńska – od 2011r. certyfikowany coach International Coaching Community. Trener rozwoju osobistego z zakresu coachingu i komunikacji opartej na empatii. Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Coachingu w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera w ujęciu integralnym przy Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii realizowanej przy Dojrzewalni Róż. Absolwentka wielu szkoleń z zakresu umiejętności liderskich i rozwoju osobistego. Jako absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu wcześniej pracowała w branży finansowej na stanowiskach doradcy, a później menedżera; zdobytą tam wiedzę z zakresu przywództwa również wykorzystuje jako trener. Obecnie zafascynowana filozofią Porozumienia bez Przemocy (NVC) rozpoczęła roczne Studium Mediacji prowadzonych metodą NVC. Motto: „droga do innych wiedzie przez świadomość samej siebie”.

Marta Smolińska – certyfikowany coach, trener i specjalista w zakresie doradztwa psychologiczno – pedagogicznego. Prowadziła wiele treningów i warsztatów w zakresie umiejętności interpersonalnych, w tym dotyczących komunikacji interpersonalnej, asertywności, umiejętności aktywnego słuchania czy rozwiązywania konfliktów. Ukończyła studia podyplomowe „Szkoła Kontaktów Interpersonalnych” na Uniwersytecie Wrocławskim, szkołę trenerów „Sieć” we Wrocławskiej Pracowni Terapii i Psychoedukacji PLUS, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W zakresie coachingu kształciła się w Noble Manhattan Polska oraz w Szkole Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. W pracy korzysta z różnych podejść: poznawczo – behawioralnego, racjonalnej terapii zachowań, podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, NLP, kaizen. Poddaje się superwizji oraz zmierza ku akredytacji w International Coaching Federation oraz w Izbie Coachingu. Obecnie właściciel Harmony Coaching Marta Smolińska. Współpracuje z fundacją World Wise Leadership. Z pracy z ludźmi czerpie ogromną radość i spełnienie. Motto: „Słuchaj siebie, a będziesz wiedzieć jak żyć”
/Johann Wolfgang von Goethe/

Termin – sobota, 20 kwietnia 2013
Wielkość grupy: 10-12 osób.
Godziny: 10 -18 ( planowana 45 minutowa przerwa obiadowa)
Cena: 100 zł – płatne na miejscu
Miejsce: Ośrodek Rozwoju Strefa Inspiracji przy ul. Paulińskiej 4/8 we Wrocławiu, sala nr  21, I piętro,
Zapisy: Proszę o potwierdzenie obecności na warsztacie na adres mailowy: barbara.plewczynska@gmail.com, wraz z podaniem nr telefonu lub zgłoszenie telefonicznie pod nr 501 6600 66.