Krótkie historie…

 • Była sobie dziewczynka, której rodzice powiedzieli, że pewne rzeczy, które dzieją się w ich domu są tajemnicą – zgodziła się.
 • Była sobie dziewczyna, która kochała motyle, ale tak bardzo chciała, żeby ją lubiono – zaczęła wstydzić się motyli, dopasowała się.
 • Była sobie matka, której mąż coraz więcej czas spędzał w pracy- sama opiekowała się dziećmi i domem, musiała dać radę – w końcu nie mogła zawieść, tego od niej oczekiwano.
 • Była kobieta zdradzona, która szybko zamknęła drzwi za małżeństwem – znów była silna, w pracy dopasowana, jako mama perfekcyjna – tylko uśmiech na jej twarzy był bardziej woskowy, niż niegdyś.
 • Była bizneswoman pnąca się do góry, która cały swój czas poświęcała na pracę i „nigdy nie chciała tracić czasu na bzdury” – by czasem ze zdziwienia drgnąć, że w lustrze patrzy na nią obca osoba, o której tak niewiele wie.
 • Wreszcie była też kobieta zagoniona, coraz mocniej zabiegała o awans, w domu czekały na nią dzieci jak „malowane” i „zarabiający” mąż – tylko jakoś nie mieli o czym rozmawiać, mijali się w pośpiechu i częściej planowali zakupy, niż swoje życie…

I tak by było po dziś dzień, gdyby się nie zatrzymały, rozejrzały i po raz pierwszy nie zadały sobie pytań, czy tego właśnie chcą dla siebie, jak się czują, czego potrzebują?
A chciały, bagatela, być szczęśliwe same ze sobą, kochać i dbać o siebie i swych bliskich, tarzać się w radości i być spełnione w życiu.
I rozpoczęły drogę ku szczęśliwości, a świat im sprzyjał…

Tą dziewczynką – dziewczyną- matką- kobietą może być każda z nas, tak samo, jak każda z nas może być szczęśliwa, kobieca i lekka., wewnętrznie wolna i w zgodzie ze sobą.

Czy chcesz zrobić pierwszy krok w tym kierunku?

Zapraszamy na cykl warsztatów, w których przyjrzymy się typowym, powszechnie występującym w naszej kulturze „siłom napędowym” naszych działań: perfekcjonizmowi, próbowaniu wciąż mocniej, sile, pośpiechowi i dopasowywaniu do innych…
…i je odczarujemy, by przestały nami rządzić.
Znajdziemy luz, swobodę, miękkość, odpoczynek i dbałość o siebie, dzień po dniu.
Poszukamy samych siebie.

Cykl obejmuje tematy:

 • Perfekcjonizm jest do kitu 🙂 – czyli o poszukiwaniu akceptacji siebie i tego, co robimy

Na tym warsztacie będziesz miała okazję poodkrywać, co się kryje za Twoim perfekcjonizmem oraz temu, czy Ci służy, czy nie. Przyjrzysz się, jakie potrzeby, schematy myślowe i przekonania się za nim kryją oraz jakie emocje wywołują. Jeśli zechcesz, będziesz mogła spojrzeć na rzeczy z innej perspektywy i sprawdzić, jak to jest czuć się inaczej ze swoim działaniem. Dasz sobie czas na zastanowienie się, czy dajesz sobie zgodę na błędy, jak je traktujesz: czy jako problemy, czy jako naukę?

 • Próbuj wciąż mocniej… a garb Ci sam wyrośnie – czyli o trudnej sztuce odpuszczania i zgody na rzeczywistość

Ten warsztat poświęcony będzie naszym dążeniom do celu nawet wtedy, gdy koszty ponoszone w drodze do niego wydają się być zbyt duże – o przywiązaniu do znanych nam rozwiązań i tym, co nas powstrzymuje przed ich porzuceniem. Co znaczy dla nas „zwycięstwo” i „porażka” w tym zakresie? Będziesz mogła przyjrzeć się, jakie strategie działania podejmujesz i czym się kierujesz przy ich wyborze. Zatrzymasz się też na chwilę po to, by spojrzeć, czy to, czemu poświęcasz tyle energii, czasu i działań, a co nie przynosi efektu, jest w ogóle od Ciebie zależne – czy masz na to wpływ. Jeśli zechcesz – sprawdzisz, czy inny sposób funkcjonowania może być dla Ciebie bardziej odpowiedni i dający Ci więcej satysfakcji.

 • Siła – czyli o dojrzałości w zgodzie na własną zależność, słabość i miękkość

Podczas tego warsztatu porozmawiamy o sile i jej micie – jak kulturowo rozumiemy siłę i jaką presję to na nas kładzie. Będziesz mogła przyjrzeć się, co siła znaczy dla Ciebie i jakie wartości się za nią kryją, a jakie potrzeby napędzają. Jeśli zechcesz, będziesz mogła poszukać w sobie siły innego rodzaju, niż dotychczas, wzbogacając o aspekty, które wynikają z głębi Twoich pragnień. Odpowiesz sobie na pytanie, czy zawsze MUSISZ być niezależna, odpowiedzialna i idealna. Czy może możesz zgodzić się na własną na własną zależność, słabość i miękkość?

 • Pośpiech – czyli o odzyskiwaniu skradzionego czasu i samych siebie

Czasem mamy wrażenie, że jak tak bardzo dużo robimy, to tak bardzo żyjemy… Ten warsztat będzie właśnie o tym. Co nas tak wiecznie pcha, co skłania do wiecznego pośpiechu? Jakie przekonania, systemy myślowe? Będziesz mogła zajrzeć w siebie i na chwilę przystanąć, by dojrzeć, co zyskujesz, a co tracisz żyjąc w ten sposób. Jeśli zechcesz, będziesz mogła sprawdzić, czy chcesz inaczej i zrobić ku temu pierwszy krok.

 • Dopasowanie do innych, „odpasowanie od siebie” – czyli o poszukiwaniu naszego wewnętrznego diamentu

Na tym warsztacie będziesz miała czas, by przyjrzeć się, jakiego życia pragniesz. Kim jesteś? Dokąd zmierzasz? Czy droga, którą podążasz, jest w zgodzie z Tobą? Będziesz mogła zbliżyć się do samej siebie i jeśli zechcesz – sprawdzisz, jakie wartości, pragnienia i marzenia dają Ci energię do życia, a co pochodząc „z zewnątrz” Cię przytłacza i każe nosić Ci maskę. Być może dasz sobie zgodę, by słuchać siebie bardziej?

Trenerki – dwie kobiety, „które z niejednego pieca chleb jadły”:

Baśka Plewczyńska – od 2011r. certyfikowany coach International Coaching Community. Trener rozwoju osobistego z zakresu coachingu i komunikacji opartej na empatii. Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Coachingu w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, Studium Umiejętności Osobistych Trenera i Lidera w ujęciu integralnym przy Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii realizowanej w partnerstwie Dojrzewalni Róż z Polskim Towarzystwem Psychologicznym. Absolwentka wielu szkoleń z zakresu umiejętności liderskich i rozwoju osobistego. Jako absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu wcześniej pracowała w branży finansowej na stanowiskach doradcy, a później menedżera, zdobytą tam wiedzę z zakresu przywództwa również wykorzystuje jako trener. Obecnie zafascynowana filozofią Porozumienia bez Przemocy (NVC) rozpoczyna Studium Mediacji prowadzonych metodą NVC.

Marta Smolińska – coach, trener i specjalista w zakresie doradztwa psychologiczno – pedagogicznego. Prowadziła wiele treningów i warsztatów w zakresie umiejętności interpersonalnych, w tym dotyczących komunikacji interpersonalnej, asertywności, umiejętności aktywnego słuchania czy rozwiązywania konfliktów. Ukończyła studia podyplomowe „Szkoła Kontaktów Interpersonalnych” na Uniwersytecie Wrocławskim, szkołę trenerów „Sieć” we Wrocławskiej Pracowni Terapii i Psychoedukacji PLUS, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W zakresie coachingu kształciła się w Noble Manhattan Polska oraz w Szkole Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. W pracy korzysta z różnych podejść: poznawczo – behawioralnego, racjonalnej terapii zachowań, podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, NLP, kaizen. Poddaje się superwizji oraz zmierza ku akredytacji w International Coaching Federation oraz w Izbie Coachingu. Obecnie właściciel Harmony Coaching Marta Smolińska. Współpracuje z fundacją World Wise Leadership. Z pracy z ludźmi czerpie ogromną radość i spełnienie.

Terminy – poniedziałki: 18 lutego,4 marca,18 marca, 8 kwietnia, 22 kwietnia
Godziny: 18-20:30,
Miejsce: Ośrodek Rozwoju Strefa Inspiracji przy ul. Paulińskiej 4/8 we Wrocławiu, sala nr 21, I piętro,
Koszt: 40 zł za pojedyncze zajęcia, 180 zł za cykl (płatne z góry),

Proszę o potwierdzenie obecności na warsztacie na adres: barbara.plewczynska@gmail.com lub telefonicznie nr 501660066 do piątku przed poniedziałkowym spotkaniem, tj. odpowiednio do: 15 lutego, 1 marca, 15 marca, 5 kwietnia, 19 kwietnia.