Zapraszam kobiety, które pragną odnaleźć własną Pełnię Kobiecości w jej indywidualnym, niepowtarzalnym kształcie. Kobiecość ma bowiem wiele twarzy – tyle, ile jest kobiet, a każda z nich jest doskonała. Nie dostrzegamy tej doskonałości dopóki pozostajemy uwięzione przez stereotypy i oczekiwania innych ludzi.

Pojęcie Kobiecości często utożsamiane jest wyłącznie z seksualnością. Tymczasem to coś znacznie więcej niż seksualność, czy tożsamość płciowa. To nie tylko obszar naszego ciała, ale także psychiki, różnych jakości osobowości i charakteru, ról, jakie w życiu pełnimy oraz stereotypów, opartych 
na kulturowych wzorcach. Możemy koncentrować się wyłącznie na zewnętrznych aspektach naszej Kobiecości, ale możemy ją także poczuć wewnątrz, uwolnić od zewnętrznych ograniczeń.

Dopóki nie ugruntujemy się w poczuciu własnej Kobiecości, szukamy jej potwierdzenia na zewnątrz, poprzez porównywanie się z innymi kobietami albo w relacjach czy związkach z mężczyznami. 
W takiej sytuacji to wybory innych kobiet, bądź męska adoracja lub jej brak decydują o naszej Kobiecości. Kobiecość bywa również często definiowana przez bycie żoną bądź matką, albo poświęcanie się i uległość, czy też – coraz częściej – szukanie wyzwań i dominację. Wszystkie te zachowania mają wspólny mianownik – ktoś lub coś determinuje naszą Kobiecość, a tym samym nasze poczucie Kobiecości staje się warunkowe.

Możemy odnaleźć własną Pełnię i korzystać z pełnego potencjału, jaki niesie ze sobą Kobiecość, jeśli odkryjemy ją w naszym wnętrzu, uwolnimy z zależności od zewnętrznych czynników 
i innych osób. Jeśli zaakceptujemy bezwarunkowo niepowtarzalny kształt Własnej Kobiecości. Zapewne po drodze przyjdzie nam zmierzyć się z wieloma zbędnymi przekonaniami, wyleczyć wiele zranień i nadużyć, ale nagrodą stanie się możliwość czerpania radości i satysfakcji 
z kontaktu z sobą samą i swoim ciałem, innymi kobietami i mężczyznami. Bezwarunkowa akceptacja Własnej Kobiecości pomoże nam odnaleźć intuicję, a wraz z nią własną ścieżkę.

Zapraszam wszystkie kobiety, które pragną wyruszyć w podróż w kierunku Pełni Kobiecości.

Prowadząca: Aneta Boryczko – terapeutka, trenerka rozwoju osobistego i doradca rodzinny, członkini zespołu Ośrodka Terapeutyczno-Rozwojowego Kobiece Serca w Krakowie. Pracuje w nurcie psychoterapii Gestalt, wzbogaconej o elementy racjonalnej terapii zachowania, pracy z ciałem, psychodramy i NVC. Prowadzi terapie indywidualne, terapie par, warsztaty i grupy, udziela również konsultacji wychowawczych. Specjalizuje się w problematyce kryzysów rozwojowych i egzystencjalnych, traumy, pożegnania i żałoby, trudnych relacji, uzależnienia od „miłości”, psychosomatyki i seksualności. Swoją pracę terapeutyczną poddaje superwizji. Posiada dyplomy: Specjalisty Counsellingu Gestalt, Mistrza Praktyk NLP oraz Praktyka Kinezjologii Edukacyjnej Brain Gym. Studiowała filologię polską oraz pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Dotychczas współpracowała m.in. z Fundacją Kobieta i Natura, Portalem Psychologicznym Plasterek oraz Dojrzewalnią Róż, firmą „Pozytywka” – Miejsce Twoje i Twojego Dziecka, krakowskim Stowarzyszeniem ALETHEIA; Stowarzyszeniem Doradców Europejskich PLinEU w zakresie prowadzenia seminariów szkoleniowych a także warsztatów dla dzieci i rodziców oraz Akademią Pełni Życia.

 

Rezerwacja: Aby zapisać się na zajęcia prosimy o przesłanie  zgłoszenia mailowego podając w nim:

  • tytuł i termin zajęć,
  • imię i nazwisko osoby, która weźmie udział w zajęciach,
  • oraz nr telefonu kontaktowego do Państwa.

Po otrzymaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo potwierdzenie mailowe.

Terminy: sobota 15 grudnia 2012 r. godz. 11:00-20:00 (z godzinną przerwą na obiad)
Cena pojedynczych zajęć: 135 zł /os.
Czas trwania zajęć: 8 godz.
Liczba osób: 10
Miejsce:  Wrocław, Ośrodek Rozwoju Strefa Inspiracji, ul. Paulińska 4/8, sala nr 21 (1 piętro), tel. 695 464 970