Zamknij oczy i namaluj obraz: Matka i Córka, a pomiędzy nimi czarne i złote nici.
Te czarne – to więzy. Wszystko to, co trudne i złe. To, co stanowi źródło konfliktów i nieporozumień, lęku i gniewu. To, co sprawia, że pragnąc uciec jak najdalej od matki, uciekamy od samych siebie.
Te złote – to więzi. Wszystko to, co piękne i budujące. To, co tworzy naszą bliskość i zaufanie, dobro 
i piękno. To, co rodzi miłość a zarazem owocuje miłością do matki, mężczyzny, świata i siebie samej. To, co sprawia, że stajemy się całością jako kobiety.

„Czuć się bezpieczną – Być chcianą – Czerpać z niej siłę – Widzieć w jej oczach miłość i dumę – Móc odejść i powrócić – Ufać”: tego my, córki, chcemy od swoich matek.

„Być kochaną – Czuć się potrzebną – Mieć prawo do zaspokajania swoich potrzeb – Być dumną z niej 
i z siebie – Żeby odeszła i pozostała – Ufać”: tego my, matki, chcemy od swoich córek.

Tak niewiele i tak dużo zarazem. Jak to się dzieje, że wszystko wychodzi na opak? Że czujemy się osaczone przez własną matkę albo całkiem niechciane? Że czujemy się niedoceniane przez własną córkę albo wykorzystywane? Czy z nami lub z nimi jest coś „nie tak”?

Zapraszam Cię na warsztat, na którym będziesz mogła poprzyglądać się swoim relacjom z mamą 
i/lub z córką, a także sobie samej jako matce i/lub córce.
Zapraszam Cię na spotkanie, którego celem jest praca nad uzdrowieniem relacji z matką, 
a w perspektywie – zbudowaniem złotego mostu kobiecości łączącego nas z pokoleniami kobiet, 
które już były i które jeszcze nadejdą.

Prowadząca: Aneta Boryczko – terapeutka, trenerka rozwoju osobistego i doradca rodzinny, członkini zespołu Ośrodka Terapeutyczno-Rozwojowego Kobiece Serca w Krakowie. Pracuje w nurcie psychoterapii Gestalt, wzbogaconej o elementy racjonalnej terapii zachowania, pracy z ciałem, psychodramy i NVC. Prowadzi terapie indywidualne, terapie par, warsztaty i grupy, udziela również konsultacji wychowawczych. Specjalizuje się w problematyce kryzysów rozwojowych i egzystencjalnych, traumy, pożegnania i żałoby, trudnych relacji, uzależnienia od „miłości”, psychosomatyki i seksualności. Swoją pracę terapeutyczną poddaje superwizji. Posiada dyplomy: Specjalisty Counsellingu Gestalt, Mistrza Praktyk NLP oraz Praktyka Kinezjologii Edukacyjnej Brain Gym. Studiowała filologię polską oraz pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Dotychczas współpracowała m.in. z Fundacją Kobieta i Natura, Portalem Psychologicznym Plasterek oraz Dojrzewalnią Róż, firmą „Pozytywka” – Miejsce Twoje i Twojego Dziecka, krakowskim Stowarzyszeniem ALETHEIA; Stowarzyszeniem Doradców Europejskich PLinEU w zakresie prowadzenia seminariów szkoleniowych a także warsztatów dla dzieci i rodziców oraz Akademią Pełni Życia.

 

Rezerwacja: Aby zapisać się na zajęcia prosimy o przesłanie  zgłoszenia mailowego podając w nim:

  • tytuł i termin zajęć,
  • imię i nazwisko osoby, która weźmie udział w zajęciach,
  • oraz nr telefonu kontaktowego do Państwa.

Po otrzymaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo potwierdzenie mailowe.

Termin: sobota 12 stycznia 2013 r. godz. 17:00-20:00
Cena pojedynczych zajęć: 55 zł /os.
Liczba osób: 10
Miejsce:  Wrocław, Ośrodek Rozwoju Strefa Inspiracji, ul. Paulińska 4/8, sala nr 21 (1 piętro), tel 695 464 970