„25 OCZYWISTOŚCI FESTIWALU PROGRESSTERON” – zapraszamy Was do kolejnych przemyśleń nad pogonią za wciąż uciekającym czasem, nad intensywnością naszych działań w przededniu wiosny. Proponujemy chwilę wytchnienia i zastanowienia się, czego tak tak naprawdę POSZUKUJEMY w życiu i co daje nam prawdziwą SATYSFAKCJĘ.

 

Ciągle sie gdzieś śpieszymy, mamy pełno spraw do załatwienia. Doba jest już za krótka, czasu jak zwykle za mało. Żyjemy pracą i obowiązkami zapominając o swoich potrzebach i pragnieniach. Nie mamy czasu dla rodziny, znajomych, a już tym bardziej dla siebie. Za oknem ciągle jeszcze ciemno i zimno. Jednym słowem:  szaro, buro i ponuro… Całe szczęście, że wielkimi krokami zbliża się wiosna.

Wiosna zdecydowanie jest tą porą roku, dzięki której zapominamy o przygnębiającej, deszczowej jesieni oraz mroźnej i ciemnej zimie. Wiosną wszystko budzi się do życia, drzewa zaczynają się zielenić, kwiaty powoli wystawiają swoje główki z ziemi – szukają słońca i własnej przestrzeni. Tak wiosna nastraja optymistycznie, wprowadza nas w atmosferę oczekiwania, radości i wolności.

Zrzucając ciężkie kurtki, czapki i szaliki – zrzucamy cały zimowy balast. Szukamy w szafie lekkich, zwiewnych, kolorowych rzeczy. Coraz częściej szukamy kontaktów z innych ludźmi, dzwonimy do znajomych i organizujemy wypady na kawę. Wiosna to doskonały czas by rozpocząć poszukiwania samych siebie.

Nie chodzi tu o takie zwyczajne, codzienne poszukiwania – gdzie są klucze, a gdzie buty do biegania. Nie chodzi również tu o poszukiwanie typu jak dojadę, gdzie kupię, jaki urlop wybiorę? Każdego dnia szukamy informacji, wydarzenia, osoby. A może by tej wiosny poszukać własnej satysfakcji?

Poszukiwać to znaczy rozglądać się, lokalizować kierunek, zmierzać do określonego miejsca. Wygospodarujmy chwilę czasu tylko dla siebie i rozejrzyjmy się. Zastanówmy się jak wygląda nasze życie, jakie mamy pragnienia, pasje. Co możemy zrobić, by je rozwijać, jak spełnić własne oczekiwania?  A może w zbiorze naszych potrzeb jest chęć poznania, nauki czegoś nowego?

Nadchdząca wiosna może być dobrym momentem by odważnie postawić krok w kierunku własnego rozwoju, zlokalizowania potrzeb i odważnego dążenia do ich realizacji.  Dlaczego jest to takie istotne? Inwestowanie w siebie, w swój rozwój osobowościowy, zaspokojenie własnych potrzeb przynosi nam zadowolenie, spełnienie, sprawia nam radość, a przede wszystkim daje satysfkację.

W poszukiwaniu satysfakcji warto wybrać się również na 25. Rozwojowy Festiwal PROGRESSteron, ponieważ stwarza on możliwość poznania samych siebie, lepszego kontaktu z sobą i swoimi potrzebami. Satysfakcja poszukiwana – satysfakcja gwarantowana.

Autorka: Katarzyna Łuć – Absolwentka socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Stypendystka programu Sokrates/Erazmus oraz programu MOST. Ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania i Marketingu oraz  Szkołę Młodych Trenerów. Była wolontariuszką w Fundacji R. Schumana, gdzie koordynowała projekt Study Tours to Poland. Pracuje jako specjalista ds. produktu.