Zapraszamy do kolejnej odsłony z cyku „25 oczywistości Progressteronu” z okazji 25. edycji Festiwalu. Dzisiaj będziemy mówiły:

Twórczo i

Rozwojowo

O

Pasji

Nierozwiązywalny dylemat „Co było pierwsze? Jajo czy kura?” zaprowadził mnie na TROP pytania „Co pojawia się pierwsze: pasja czy twórczość?” Czy to pasja, zainteresowanie pcha nas do realizacji jej w twórczy sposób, czy też z konkretnej twórczości, jej rozwoju i zgłębiania rodzi się prawdziwa pasja?

Ile ludzi tyle odpowiedzi, jedno jest pewne: zarówno pasja jak i twórczość na równi pojawiają się na Progressteronie. Jakichkolwiek drzwi podczas festiwalu się nie otworzy, czy to do sal warsztatowych, czy na korytarz, wychodzą z nich podekscytowane pasje i twórcze uśmiechy.

 Twórczy rozwój i Pasja towarzyszą nam od maleńkości. Od nas samych zależy jak mocno i głęboko będą uczestnikami naszego życia. Nie ma dla nich znaczenia wiek czy finanse. Wystarczą chęci i wytrwałe podążanie z nimi. Nie znają podziału granic, podziału na kolor skóry, kulturę czy wyznanie. Inspirują, dodają energii i wzbogacają nas ciągłym samorozwojem. Nie mają pretensji o chwilę przerwy, zastanowienia, zwątpienia. Bo odpuszczenie niesie za sobą rozwój.

 Pasja i ciekawość tańca, ludzi, przyrody (i skarbonka) wywiozła mnie do Nepalu. Kolorowa kultura, bycie z naturą i dla natury, bieda i bogactwo były dla mnie przewodnikami. Moja dusza zdrowo uzależnionej rowerzystki inspirowała się pomysłami na rowerowe życie mieszkańców Katmandu. Dla Pana na zdjęciu poniżej rower jest środkiem lokomocji, miejscem pracy, zabawką dla dziecka. Zaraz po powrocie z Nepalu, powiększyłam swój rowerowy koszyk i zaczęłam się zastanawiać nad zamontowaniem wagi przy kierownicy, w celu ułatwienia pracy panu z warzywniaka

Twórcze pasję dodają do naszego życia nowych barw, odcieni. Codzienność nabiera kolorów, kiedy pozwalamy sobie na kontynuację, bądź zdobywanie nowych ciekawych zainteresowań. Czy to w samotności, czy w grupie malujmy swoje dni i dzielmy się tym z bliskimi, rodziną. Festiwal Kolorów – Święto Holi niech trwa podczas Festiwalu Progressteron, ale i na co dzień.

Otwórz oczy, zaufaj swojej pasji, a rozwojowa twórczość będzie twym towarzyszem. Jakąkolwiek drogę wybierzesz, zawsze wyznacz sobie cel swojej podróży. Niech to w przenośni, a może i dosłownie jest ten piękny Mount Everest, czasem ukryty za chmurami, ale do zdobycia, czeka na Ciebie!

Idąc TROP-em moich dygresji zachęcam do odkrywania i poszerzania swoich pasji. Oto jedna z oczywistości Festiwalu Progressteron: Twórczo i Rozwojowo O Pasji, a więc TROP swoje pasje!!!

 

Autorka: Agnieszka Zygmont – choreoterapeutka, twórczo zapasjonowana tańcem, życiem i podróżami. W czasie 25. Festiwalu poprowadzi warsztaty tańca i choreoterapii dla dorosłych i dzieci w dniach 17-18 marca 2012 r. Kontakt: www.manufakturazmyslow.pl