Art Clay to japońska technika, która pozwala na wykonanie biżuterii srebrnej metodą domową. Art clay to przemysłowo odzyskane srebro lub złoto, do którego po sproszkowaniu dodany jest faktor wiążący (nieszkodliwa włókienna papka oraz woda). W wyniku czego powstaje glinopodobny materiał, z którego tworzymy biżuterię srebrną o próbie 99,9% i złotą 22-u karatową, która po nadaniu kształtu, wysuszeniu, opiłowaniu i wypaleniu nadaje się do ostatecznej obróbki (wykańczania i polerowania). Art Clay w każdej postaci (blok, pasta, strzykawka) daje nieograniczone możliwości. Ta rewolucyjna metoda oferuje szeroką gamę technik obróbki metalu osobom, dla których obcy jest klasyczny warsztat złotniczy.

Proponuję warsztaty Art Clay Silver pod hasłem „Zaproponuj swój własny talizman typu charms”. Wykonamy je poprzez wykorzystanie technik, które umożliwią odwzorowanie małej muszelki lub innych drobnych elementów, z którymi jesteśmy emocjonalnie związane. Nauczymy się jak suszyć, wypalać i polerować materiał, z którego zostanie wykonany magiczny talizman. Będzie to doskonały prezent, który zrobimy sami i podarujemy od serca innej ważnej dla nas osobie. Uczestniczki wyjdą z zajęć z gotową biżuterią z czystego srebra próby 0.999.

Wymagania: wygodny strój oraz fartuch kuchenny

Prowadząca: Anna Daszyńska – Przez wiele lat prowadziłam zajęcia językowe, co wymagało ogromnej cierpliwości, a efekty były widoczne wiele lat później. Kiedy odkryłam Art Clay zafascynowała mnie szybkość i elastyczność tworzenia. Odkryłam, że można wykonać piękną biżuterię w ciągu 30 minut. Któż by się w tym nie zakochał? Łącząc swoje umiejętności dydaktyczne, doświadczenie w projektowaniu biżuterii i współpracę z pracownią jubilerską organizuję warsztaty hobbystyczne i regularne kursy tworzenia biżuterii Metal Clay. Pomagam innym w nabywaniu nowych umiejętności i odkrywaniu swoich artystycznych pasji. Kontakt: anna.daszynska@gmail.com, tel. 603133066, Pracownia srebra Anna i Krzysztof Daszyńscy, ul.Smętna 3, Wrocław

 

Rezerwacja: Aby zapisać się na zajęcia prosimy o przesłanie  zgłoszenia mailowego podając w nim:

  • tytuł i termin zajęć,
  • imię i nazwisko osoby, która weźmie udział w zajęciach,
  • oraz nr telefonu kontaktowego do Państwa.

Po otrzymaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo potwierdzenie mailowe.

Termin:   28.01.2012 (sobota)  w godz. 09:00-12:00
Cena: 150 zł /os.
Liczba osób: 10
Miejsce:  Wrocław, Ośrodek Rozwoju Strefa Inspiracji, ul. Paulińska 4/8, sala nr 21 (1 piętro), tel 695 464 970