Zajęcia  służą rozluźnieniu psychicznemu i fizycznemu.

„Nasza reakcja na stres i napięcie ma podłoże fizjologiczne. Jak potwierdzają badania oraz opinie wielu wybitnych psychologów odreagowanie jest istotnym czynnikiem pozwalającym uwolnić się od nękającego napięcia.
Nasze ciała nie ewoluują od tysięcy lat i reakcja na stres jest w nim zapisana również od tak długiego okresu czasu. Nasze ciała reagują jak u pradawnych myśliwych- szykują się do ucieczki lub do podjęcia walki. Na skutek zagrożenia (nie tylko fizycznego lecz również emocjonalno-uczuciowego) w naszym ciele i umyśle uruchamia się potężny biochemiczny proces mobilizacji do walki lub ucieczki , wydzielając m.in. duże ilości adrenaliny. Niezużyta (w wyniku reakcji walki lub ucieczki) adrenalina wypłukuje się z organizmu przez dobę, powodując utrzymujący się stan napięcia. Przebywając w społeczeństwie i podlegając ciągłym napięciom w pracy, w relacjach towarzyskich, partnerskich , czy rodzinnych, stan ten powoduje chroniczny stres , który jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia i samopoczucia oraz wpływa negatywnie na nasze relacje z innymi.

Regularne odreagowywanie napięć poprzez ruch oraz nauka ćwiczeń relaksacyjnych jest doskonałym sposobem zapobiegania depresji, zmęczeniu, wypaleniu oraz różnym schorzeniom psychosomatycznym.

W wyniku wykonywanych łagodnych ćwiczeń, prawidłowemu oddechowi, skupieniu i koncentracji wytwarzamy energię pozwalającą pozbyć się nadmiaru adrenaliny i innych stresowych hormonów z krwi, wydzielają się natomiast endorfiny – zwane hormonami szczęścia, które sprawiają, że czujemy się odprężeni, uwolnieni od gonitwy myśli, otwarci na kontakt z innymi.”

W ramach dwudniowych warsztatów proponujemy :

  • Ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe;
  • Ćwiczenia redukcji napięcia i stresu;
  • Zajęcia medytacyjne- medytacje oddechowe i wizualizacje;
  • Naukę ćwiczeń Qigong ( chińskiej gimnastyki zdrowotnej); Kouksundo – ćwiczenia rozciągające, harmonizujące, statyczne i ruchowe;
  • Zabawy ruchowe służące rozluźnieniu i zrelaksowaniu oraz poznaniu możliwości swojego ciała.

Wymagania: Wskazany wygodny, luźny strój (podkoszulek, dres, ew. getry, luźne spodnie, wygodne obuwie lub skarpety.

Prowadzący: Jacek Kozłowski – instruktor Qigong, kapłan buddyjskiej tradycji zen, członek wielu międzynarodowych organizacji propagujących Qigong, Kouksundo i Sunmudo. Instruktor rekreacji ruchowej i bioenergoterapeuta. Praktykuje medytację od ponad 30 lat. Odbywa coroczne wyprawy do ośrodków medytacyjnych w Japonii. Uczył się w ośrodkach m.in.we Francji, na Filipinach, w USA i na Tajwanie. Prowadzi zajęcia m.in. w Japonii, Izraelu, Grecji, Rosji, w Czechach i na Węgrzech. Kontakt: Akademia Kouksundo, tel.: 604 176 487 , e-mail: akademia.kouksundo@gmail.com , www.sundo.org.pl

 

Rezerwacja: Aby zapisać się na zajęcia prosimy o przesłanie  zgłoszenia mailowego podając w nim:

  • tytuł i termin zajęć,
  • imię i nazwisko osoby, która weźmie udział w zajęciach,
  • oraz nr telefonu kontaktowego do Państwa.

Po otrzymaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo potwierdzenie mailowe.

Termin:  14.04.2012 r. w godz. 09:00-19:00 (10 godz.)
Cena zajęć: 160 zł/os.
Miejsce: Wrocław, Ośrodek Rozwoju Strefa Inspiracji, ul. Paulińska 4/8, sala nr 21 (1 piętro), tel. 695 464 970