>>Nazywam je brioszkami, bowiem pasuje im to mięciutkie „i”. Proces twórczy wygląda tak: najpierw mam ciut wolnego czasu i nie wiem, czym zabić nudę. Zachciewa mi się wytworzyć coś, pragnę jednocześnie odprężyć się, nie wysilać umysłu ani ciała. Z wielkiej torby wygrzebuję kolorowe wełny, sprasowany filc, koraliki, nici, igły, druciki, agrafki. Od widoku palety barw i miękkiej wełny od razu zachciewa mi się działać. Później trzeba tylko uważać, żeby nie ukłuć się w palce. Po kilku chwilach powstaje nowa, śliczna puszysta broszka. Przypinam ją do swetra albo torby i lecę dalej w świat.<<

Zapraszam Panie na warsztat, podczas którego nauczę Was, jak własnoręcznie stworzyć broszkę metodą filcowania na sucho. Podczas zajęć wykonamy także zawieszkę na telefon lub kolczyki z filcowych kulek. Jakich materiałów użyjemy na zajęciach: różnobarwne wełny czesankowe, sprasowany filc, igły do filcowania, nici, koraliki, agrafki, drucik, gąbki.
Uwaga: Prosimy o zabranie na zajęcia: naparstki (ukłucie igłą do filcowania jest niestety wielce bolesne)

 

Prowadząca: Joanna Bernatt – odkąd pamiętam przyroda była w centrum moich zainteresowań. Pasja ta trwa i kieruje mną w moich życiowych wyborach, a podejmowane przez mnie aktywności zawsze się z nią wiążą. To ona inspiruje mnie w moje pracy zawodowej, zarówno kwiaciarskiej, jak i pracy projektanta ogrodów. Ukończyłam studia na kierunku Ogrodnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, gdzie po raz pierwszy miałam kontakt ze sztuką florystyczną. Od tamtej pory nieprzerwanie rozwijam się, zdobywając kolejne doświadczenia i umiejętności w kwiaciarstwie. Obecnie współpracuję z wieloma kwiaciarniami na terenie Wrocławia, dla których wykonuję kompozycje florystyczne, bukiety, ozdoby okolicznościowe i inne florystyczne zadania.

Czas: godz. 19:00-20:30
Cena: 45 zł
Liczba osób: 12