Kurs NLP dla kobiet

 

I kurs – 07-08.05.2011 „Zdrowy egoizm jest modny – Budowanie poczucia własnej wartości”

Na naszym treningu skupiamy się na postawie poczucia własnej wartości, którą określa się jako postawę nacechowaną wiarą, zaufaniem i zdrowym szacunkiem dla samego siebie. Postawa taka sprawia, że jednostka może wykonywać i realizować swoje potencjalne możliwości, a także potrafi skorygować swoje zachowanie pod wpływem innych. Osoby, które akceptują siebie, mają pozytywne mniemanie o sobie i dobre samopoczucie, osiągają swoje cele i są bardziej szczęśliwe.

Trzeba nauczyć się zdrowego egoizmu, stawania po swojej stronie. Ludzie niezwykle boją się oskarżenia o egoizm. Coraz częściej w naszej kulturze to komplement, bo oznacza, że osoba nie jest uległa, że ktoś odczuł ważność tego, czego chciała. Ludzie zawsze będą chcieli od nas różnych rzeczy, ale to my wybieramy co im dajemy, a czego nie. Brak stabilnego poczucia wartości sprawia kłopoty. Kiedy coś się w naszym życiu zmienia. Kiedy stajemy przed nowymi wyzwaniami.

Również, gdy coś nam nie wychodzi, gdy nie spełniamy jakichś oczekiwań, gdy ludzie nas negatywnie oceniają. Wtedy brak poczucia własnej wartości stanowi ogromny problem. Osoba taka nie docenia własnych sukcesów, a przecenia porażki, dąży do poniżenia siebie, czasem wręcz siebie nienawidzi. Zapraszamy na warsztat, dzięki któremu nauczysz się jak mieć adekwatne poczucie własnej wartości, jak być „zdrowym egoistą”.

 

II kurs – 23-24.07. 2011 „Alfa Female – jak uwodzić?”

Będąc kobietą świat stawia przed nami określone wymagania, ma oczekiwania, które są często stereotypowe i wręcz niemożliwe do spełnienia. To czego nauczysz się na tym szkoleniu to jak być kobiecą i seksowną będąc jednocześnie spójną i szanowaną. To czego uczymy to przede wszystkim pewności siebie, odkrycia swojej pasji, sposobów dbania o siebie, zadbania o swój wizerunek, nawiązywania kontaktu, flirtowania, uwodzenia jako procesu.

Uczymy jak być wyzwaniem dla mężczyzny, tak aby za nim podążał. Budowania relacji, utrzymywania zainteresowania sobą i wielu innych rzeczy, nawet chodzenia. Nauczysz się być osobą wiedzącą czego chce i pewną siebie kobietą. Sztuka uwodzenia jest czymś więcej niż poderwaniem mężczyzny, jest czymś więcej niż flirt i nie do końca mieści się również w ramach tych dwóch pojęć. Wiele z nas nie wie, jak to robić, jak zjednywać sobie ludzi, w jaki sposób być osobą atrakcyjną dla innych. Jednocześnie nie zwracając uwagi innych głównie poprzez swój wygląd. Uwodzenie to proces, którego można się nauczyć, a może przede wszystkim odkryć w sobie, jak zachwycać swoją osobą.

Podczas warsztatu uczestniczki wzbogacą swoją wiedzę o niezbędne informacje oraz przećwiczą je w praktyce. Odkryją uwodzicielkę w sobie. Dowiedzą się jak postępować z mężczyzną, żeby chciał z nią przebywać i kochać ją, nie tylko przez kilka tygodni, ale nawet przez całe życie.

 

III kurs – 14.08.2011 ” Zadbaj o siebie i innych – naucz się asertywności”

Asertywność to niesamowicie przydatna umiejętność. Niezależnie od tego, czym się w życiu zajmujemy musimy współżyć z innymi ludźmi i porządkować wzajemne relacje. Asertywność nam w tym pomaga. Asertywność to szacunek dla samego siebie, który pozwala na formułowanie naszych oczekiwań wobec innych ludzi. Jest to też szanowanie prawa innych do wyrażania swoich potrzeb. Asertywność jest umiejętnością używania w różnych sytuacjach życia zawodowego łagodnej stanowczości, sztuką obrony własnych racji bez wchodzenia w konflikt z racjami innych.

Podczas szkolenia uczestnicy nauczą się posługiwać technikami pozwalającymi na wyrażanie własnego poglądu. W sposób skuteczny będą odmawiać. Nauczą się nie bać się krytyki i reagować na nią. Uczestnicy będą bronić się przed agresją, efektywnie wydawać polecenia i przekazywać swoje oczekiwania. W sposób konstruktywny wyrażać będą złość. Przychodząc na szkolenie przekonasz się w jakim stopniu sam jesteś asertywny. Zmienisz swój sposób zachowania się i w większym stopniu zrozumiesz innych ludzi. Zachowania asertywne pozwolą Ci na doskonalenie umiejętności przywódczych oraz negocjacyjnych. Bycie asertywnym to również umiejętność chwalenia innych i prezentowania siebie. Asertywność to samokontrola, umiejętność wypowiadania się. Asertywność pomaga rozwiązywać konflikty. Dzięki asertywności łatwiej osiągnąć porozumienie.

Pamiętajmy, że branie za siebie odpowiedzialności umożliwia nam bycie sobą . Asertywność pomaga: stawić czoło problemom, wyrażać swoje uczucia ,odmawiać kiedy trzeba ,mieć optymistyczne nastawienie ,być spokojnym akceptować swoje błędy ,iść naprzód ,być bezpośrednim ,być odpowiedzialnym za siebie ,uświadomić sobie swoje prawa . Jak być asertywnym polecamy nauczyć się szczególnie menadżerom, ale również osobom na różnych szczeblach zarządzania, socjologom, dziennikarzom.

 

IV kurs – 10-11.09.2011 ” Osiąganie celu – Kobieta Przedsiębiorcza”

Podczas kursu zostanie dostarczona Ci spójna i kompletna wiedza na temat osiągania celów oraz radzenia sobie ze stresem. Zostaniesz wyposażona w odpowiednie narzędzia, które poprowadzą Cię od wizji do działania. Zidentyfikujemy Twoje przekonania i wartości, będące barierą w osiągnięciu celu. Odnajdziesz przekonania wspierające Ciebie i Twój cel. Wyposażymy Cię w umiejętność rozpoznawania przeszkadzających elementów i transformację ich w pozytywy, korzystne dla procesu.

Wspólnie zbudujemy pożądany stan niezbędny w procesie osiągania celu, do którego będziesz miała dostęp, kiedy będziesz tego potrzebować. Wyposażymy Cię w metody radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, radzenie sobie ze stresem i porażką. Zmienimy negatywne przekonania dotyczące porażki i przyjrzymy się w jaki sposób interpretujesz rzeczywistość. Nauczysz się jak dawać wsparcie samemu sobie. Jak regenerować siły oraz wprowadzić zasadę Świętowania, właściwie rozumianego, po osiągnięciu celu. Kobieta przedsiębiorcza jaką się staniesz, wie czego chce i wie jak to osiągnąć.

Prowadząca:

Kinga Łakomska – Psycholog, licencjonowany Trener NLP oraz coach. Z NLP Związana jest od 8 lat. Umiejętności swoje rozwijała pod kierunkiem i przy współpracy między innymi z Robertem Diltsem(USA), Stephanem Gilliganem(USA), Hermannem Müller-Walbrodt (Niemcy), Johnem Amaralem (USA), Izą i Markiem Rudzińskimi (NLP Neuroedukacja Sp.z o.o.), Małgorzatą Fryszkiewicz (Europejski Instytut Psychologii Biznesu), Ewą Mażul (Człowiek- Sztuka- Środowisko). Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ze specjalnością psychologia społeczna. Studiowała także we Francji na Universite Rennes 2 Haute Bretagne. Jej doświadczenia wspiera wiele innych szkoleń między innymi z zakresu NVC – komunikacja bez przemocy, Analizy Transakcyjnej, ustawień według Virginii Satir, Success Faktor Modeling Roberta Dilts’a czy Coachingu Generatywnego.

Szkolenia prowadzi od 2003 roku. Swoje doświadczenie zdobywała współpracując między innymi z NLP Neuroedukacją i Nowymi Horyzontami z Lublina, Instytutem Nowych Możliwości, Akademią Rozwoju Osobistego, firmami IMPEL Security Polska, PZU SA, PZU PTE, Leroy Merlin, Nokia Siemens Networks i in. Zarządzając projektami, jako coach i trener zdobyła duże doświadczenia w zakresie prowadzenia szkoleń umiejętności miękkich, sprzedaży, negocjacji, komunikacji i innych. Od czterech lat prowadzi firmę UNIQUE GROUP do której należy firma szkoleniowa Effeinstytut  oraz Szkołę NLP Wrocław UNIQUE GROUP, gdzie zajmuję się treningami rozwojowymi, działaniami związanymi z promocją rozwoju, działania i zdrowia, szkoleniami outdorowymi i integracyjnymi, szkoleniami dla biznesu i Caochingiem.

Jest osobą konkretną i zdecydowaną, jednocześnie jest przekonana, że wsparcie jest jednym z nieodłącznych elementów rozwoju. Wierzy, że należy dawać wsparcie i umieć je przyjmować. Ma wielu nauczycieli. Niektórzy z nich są u schyłku życia, inni dopiero je rozpoczęli. Jest im wdzięczna, że może się od nich uczyć i przy nich wzrastać. Jej drugą pasją jest fotografia, a motto – podążając za Gilles’em Pajou – „Twórzmy świat, do którego ludzie chcą należeć”.