Progressteron Świąteczny - Zima 2010

Zapraszamy na tradycyjne wspólne przedświąteczne warsztaty, w kameralnym gronie spotykamy się w dobrze znanym Wam miejscu. W atmosferze twórczej pracy i zabawy spróbujemy wykonać świąteczne dekoracje: świerkowe stroiki, ozdoby na choinkę, okno i drzwi oraz zrelaksować się przy makijażu i masażu. Zapraszamy ciepło na niedzielne przedświąteczne chwile do wspólnego odkrywania magii świąt.

I. PROGRAM:

Stroik pachnący lasem – warsztaty florystyczne

Wszyscy bliscy naszemu sercu, pierwsza gwiazda, opłatek, choinka i dwanaście dań na stole – to sprawdzony przepis na udane Święta Bożego Narodzenia. Będzie idealny jeśli dodamy do tego jeszcze piękny stroik pachnący lasem, oświetlony jedynie płomykiem znajdującej się w środku świecy. Chciałabym więc zaprosić Panie do tego, byśmy oprócz smakołyków, przygotowały na ten czas również zielone dekoracje. Pokażę jak przy pomocy zielonych gałązek, szyszek i nietypowych choinkowych dekoracji wyczarować stroiki, które sprawią, że te Święta będą naprawdę magiczne. Zapraszam wszystkie Panie do spędzenia miłych chwil, zanim rozpocznie się przedświąteczna gorączka. Dobra zabawa i relaks gwarantowane. Wymagania: Proszę Panie o przyniesienie nożyc.

Prowadząca: Joanna Dudzińska – Florystka, ukończyła w Londynie szkołę układania kwiatów Jane Packer, jednej z najsłynniejszych dekoratorek kwiatowych w Wielkiej Brytanii. W latach 1994-1997 pracowała w Londynie jako dekoratorka. Obecnie w kraju współpracuje z wieloma firmami i organizacjami, tworząc dekoracje, kosze i bukiety min. dla Galerii Dominikańskiej, TVP 3, Nokia Poland, Vogel Burda Communication, Impart Polska, PTK Centertel.

Terminy: w zależności od liczby zgłoszeń dwie grupy – godz. 09:30-11:30 oraz godz. 12:30-14:30
Liczba osób: 10
Cena: 80 zł

Udekoruj swój dom na święta – papierowe cuda na choinkę i okno

Jeśli chciałabyś własnoręcznie stworzyć proste, a jednocześnie oryginalne dekoracje świąteczne, to serdecznie zapraszam na ten warsztat. W czasie tych zajęć poznasz różne materiały i techniki ozdabiania wykorzystywane w scrapbookingu, a jednocześnie dowiesz się jak wykorzystać papier, wstążki, guziki, kwiaty, ozdobne pieczątki i inne łatwo dostępne materiały by pięknie udekorować swój dom. Wykonamy oryginalną dekoracje – rozetę na okno, ozdobny rożek, i kilka rodzajów ozdób choinkowych. Oprócz części praktycznej obiecuję pokazać inspirujące zdjęcia i pomysły do wykorzystania po zajęciach. Wymagania: należy przynieść ze sobą – nożyczki i linijkę.

Prowadząca: Anna Drozd – Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek Angielski ze specjalnością tłumaczeniową. Robienie kartek i scrapbooking są moją wielką pasją, na którą poświęcam każdą wolną chwilę i bez której nie wyobrażam sobie życia, ponieważ pozwala mi ona wyrażać siebie w sposób kreatywny i jednocześnie sprawiać przyjemność innym. Chciałbym zarazić innych tym pozytywnym bakcylem tworzenia piękna i przekazywania sobie dobrych myśli. http://www.scrapownia.blogspot.com/

Terminy: godz. 09:00-12:00
Liczba osób: 10
Cena: 55 zł

Dekoracje świąteczne – bożonarodzeniowy ring na drzwi

Zastanawiasz się jak udekorować swój dom na Boże Narodzenie i masz ochotę sama coś stworzyć ? A może szukasz oryginalnego prezentu-dekoracji dla kogoś znajomego? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco to zapraszam na ten warsztat. Będzie to połączenie teorii – tj. pokaz inspirujących pomysłów na dekoracje i praktyki – każdy wykona ozdobny świąteczny ring z włóczek, tkanin i innych dodatków, który nada świąteczny wygląd twojemu domowi. Postaram się zaprezentować pomysły na dekoracje, które są do wykonania dla każdego bez względu na zdolności artystyczne i pozwalają wykorzystać materiały jakie możemy znaleźć w swoich domowych zakamarkach. Wymagania: należy przynieść ze sobą – nożyczki i linijkę.

Prowadząca: Anna Drozd – Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek Angielski ze specjalnością tłumaczeniową. Robienie kartek i scrapbooking są moją wielką pasją, na którą poświęcam każdą wolną chwilę i bez której nie wyobrażam sobie życia, ponieważ pozwala mi ona wyrażać siebie w sposób kreatywny i jednocześnie sprawiać przyjemność innym. Chciałbym zarazić innych tym pozytywnym bakcylem tworzenia piękna i przekazywania sobie dobrych myśli. http://www.scrapownia.blogspot.com/

Terminy: godz. 12:00-15:00
Liczba osób: 10
Cena: 45 zł

Warsztat makijażu sylwestrowo – karnawałowego

Twoja cera musi dużo wytrzymać… chłód, wiatr, stres, nieprzespane noce – wszystko to wpływa na jej wygląd. Każda z nas lubi dobrze wyglądać – szczególnie w czasie karnawału! Ale jak z bogatej oferty firm kosmetycznych wybrać produkty odpowiednie dla siebie? Jeśli sztuka makijażu wydaje Ci się trudna, czujesz się zagubiona w świecie kosmetyków – przyjdź koniecznie. Pokażemy Ci tajniki makijażu sylwestrowego. Nauczymy Cię jak zharmonizować pielęgnację i makijaż tak, by twarz wyglądała na świeżą i wypoczętą w tę szczególną noc. Uwaga: Pracujemy na bazie kosmetyków firmy Oriflame. Proszę o zabranie lusterka, swoich ulubionych kosmetyków kolorowych i pędzelków.

Prowadząca: Krystyna Grobelna – Kosmetyczka i wizażystka. Uczestniczka kursów makijażu szkół francuskich *CERTYFIKAT INTERNATIONAL MAQUILLAGE, MICHEL DUMAS *CERTYFIKAT de”MAQUILLAGE PROFESSIONAL SOPHIE LECOMTE.

Terminy: godz. 09:00-12:00
Liczba osób : 10
Cena: 40 zł

Świąteczne Inspiracje – srebrna przywieszka

Art Clay to japońska technika, która pozwala na wykonanie biżuterii srebrnej metodą domową. Art clay to przemysłowo odzyskane srebro lub złoto, do którego po sproszkowaniu dodany jest faktor wiążący (nieszkodliwa włókienna papka oraz woda). W wyniku czego powstaje glinopodobny materiał, z którego tworzymy biżuterię srebrną o próbie 99,9% i złotą 22-u karatową, która po nadaniu kształtu, wysuszeniu, opiłowaniu i wypaleniu nadaje się do ostatecznej obróbki (wykańczania i polerowania). Art Clay w każdej postaci (blok, pasta, strzykawka) daje nieograniczone możliwości. Ta rewolucyjna metoda oferuje szeroką gamę technik obróbki metalu osobom, dla których obcy jest klasyczny warsztat złotniczy. Uczestniczki odkryją swoje artystyczne pasje, przekonają się, że Art Clay to szybka i skuteczna metoda tworzenia i realizacji własnych projektów biżuterii. Tematem zajęć będzie „Świąteczna przywieszka” – kształt dowolny, każda indywidualna np. w kształcie serca z napisem super mama albo z imieniem itp., którą ozdobimy dodatkową fakturą (czyli wzorami, które naniesiemy na powierzchnie) w/g własnego pomysłu. Będzie wyjątkowa, tak jak każdy projekt. Wymagania: wygodny strój oraz fartuch kuchenny

Prowadząca: Anna Daszyńska – Przez wiele lat prowadziłam zajęcia językowe, co wymagało ogromnej cierpliwości, a efekty były widoczne wiele lat później. Kiedy odkryłam Art Clay zafascynowała mnie szybkość i elastyczność tworzenia. Odkryłam, że można wykonać piękną biżuterię w ciągu 30 minut. Któż by się w tym nie zakochał? Łącząc swoje umiejętności dydaktyczne, doświadczenie w projektowaniu biżuterii i współpracę z pracownią jubilerską organizuję warsztaty hobbystyczne i regularne kursy tworzenia biżuterii Metal Clay. Pomagam innym w nabywaniu nowych umiejętności i odkrywaniu swoich artystycznych pasji.

Terminy: godz. 12:00-15:00
Liczba osób: 10
Cena: 120 zł

II. POLECAMY RÓWNIEŻ:

Jeżeli pragniesz odpocząć od świątecznego szaleństwa przygotowań, potrzebujesz relaksu lub szukasz fajnego prezentu dla kogoś bliskiego proponujemy „Masaż Lomi Lomi Nui”

Lomi jest hawajskim słowem określającym masaż. Oznacza ono „naciskać, ugniatać, pocierać, jak również pracować nad wnętrzem i zewnętrzną stroną”, ale także „dotykanie miękką łapą zadowolonego kota”. Dla osoby masowanej jest to czas, w którym może nauczyć się rozluźnienia, powrócić do swobodnego, naturalnego oddechu i przepływu energii. Na poziomie fizycznym poprawia się krążenie krwi, zwiększa się elastyczność stawów i mięśni. Na poziomie emocjonalnym oczyszczamy zapisane w ciele stare emocje, które blokują nam drogę do odczuwania harmonii wewnętrznej. Na poziomie mentalnym myśli zwalniają, stają się bardziej klarowne, tworzy się miejsce na nowe inspiracje w teraźniejszości. Duchowo człowiek przybliża się do swojego boskiego pochodzenia, miłości, akceptacji, uczucia z otaczającym światem.

Prowadząca: Agnieszka Rybak – od wielu lat zgłębia i  praktykuje różne formy pracy z ciałem , tańcem  i ruchem  jako metodę pracy, opartą na procesach wewnętrznych, wpływającą na swobodne wyrażanie siebie, elastyczność, rozluźnienie i kreatywność. Doświadczenie zdobywała szkoląc się w  systemie KINO MANA – hawajska praca z ciałem,  LIfe Impressions, Cranio Sacral Therapy, a także eksperymentując z różnymi formami ruchu, z których największym odkryciem jest CONTACT IMPROVISATION.

Terminy: godziny do ustalenia, czas trwania ok. 2 godzin
Liczba osób: masaż indywidualny
Cena: 130 zł

III. REZERWACJE:

Rezerwacji można dokonywać mailowo pod adresem wroclaw@dojrzewalnia.pl oraz telefonicznie pod numerem 695 464 970. Na każde zgłoszenie odpowiemy przesyłając szczegóły potwierdzenia rezerwacji. Na rezerwacje i wpłaty czekamy do 17 grudnia 2010 r. Z uwagi na bardzo krótki czas zapisów i konieczność wcześniejszego zakupu odpowiedniej ilości materiałów na warsztaty bardzo prosimy o możliwie najszybsze dokonywanie wpłaty.

KONTAKT: tel. 695 464 970, email: wroclaw@dojrzewalnia.pl

III. REGULAMIN WARSZTATÓW:

Uczestnictwo

  1. W festiwalu mogą uczestniczyć osoby dorosłe. Osoby niepełnoletnie za zgodą lub pod opieką rodziców.
  2. Osoby uczestniczące w festiwalu biorą całkowitą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego, zarówno w czasie zajęć jak i pomiędzy nimi.
  3. Dojrzewalnia Róż i lokalny organizator festiwalu zastrzegają sobie prawo do zmian w programie Festiwalu z przyczyn od siebie niezależnych, np. gdyby liczba uczestników nie pozwalała na pokrycie kosztów organizacji danych zajęć. W tej sytuacji uczestniczka ma prawo do zwrotu opłaty za odwołane zajęcia lub wyboru innych zajęć.
  4. W wypadku rezygnacji z udziału w Festiwalu, wniesiona opłata nie jest zwracana. Możliwe jest natomiast przekazanie zarezerwowanego miejsca innej, wskazanej przez siebie osobie.
  5. Zmiany dokonanej rezerwacji są możliwe tylko przez kontakt telefoniczny lub mailowy z Organizatorem lokalnym. Przy rezerwacji opłaconej nie będą zwracane różnice w wartości zamówienia.
  6. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika oraz warunków uczestnictwa.

Zajęcia

  1. Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest rezerwacja miejsc poprzez maila lub telefonicznie oraz terminowe dokonanie wpłaty w wysokości 100% ceny wybranych zajęć.
  2. Wpłaty można dokonać przelewem bankowym na konto podane w e-mailowym potwierdzeniu rezerwacji.
  3. Wpłata powinna znaleźć się na koncie lokalnego organizatora najpóźniej 3 dni od daty rezerwacji miejsca. Brak potwierdzonej kwoty w wyznaczonym terminie spowoduje automatyczne usunięcie rezerwacji.