Monodram "Anielica" - 21. PREGRESSteron

Specjalnie dla uczestniczek Festiwalu Progressteron – monodram „Anielica” w reżyserii Sabiny Wacławczyk w wykonaniu studentek Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy!

Anielica:
„przeciw światu – ma tylko dwie szczęki, uzbrojone w zęby. To mało.”

Teatralny, poetycki monolog wewnętrzny, opisujący psychofizjologiczny rozwój kobiety od dziecięctwa do dorosłości, a także związane z tym lęki, nadzieje i przemyślenia. Innymi wątkami tego przedstawienia są: motyw wadzenia się z Bogiem, motywy Upadłego Anioła, Nierządnicy, Matki Boskiej, interpretowane przez młodą aktorkę, Angelikę Pytel, uważnie i oryginalnie.
Scenariusz „Anielicy” to autorskie zestawienie poezji różnych stylistycznie artystów pióra. Mimo to układa się on w zwartą intelektualnie i emocjonalnie kompozycję, a dzięki umiejętnościom aktorki oglądając spektakl osiąga się wrażenie obcowania z jednorodną, zamkniętą materią wypowiedzi jednej postaci.
Angelika Pytel precyzyjnie, z niezwykłą wyobraźnią i zaskakująco, wykorzystuje w kreowaniu zmiennych obrazów rekwizyt- starą firanę, zaś jednym z najbardziej poruszających fragmentów jej monodramu jest ten, w którym tworzy swoisty duet z lalką (jawajką), uosabiająca co rusz inne postacie (Mężczyzny, Człowieka, Nie- Kobiety, Nie- Żywego, Dziecięcej Zabawki).

  • Angelika Pytel – studentka III roku Wydziału Lalkarskiego PWST w Krakowie/ Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu. W latach 2005- 2008 brała udział w licznych konkursach recytatorskich. Zdobyła Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Oświęcimiu i była w Finale OKR w Gdyni w roku 2007. Debiut sceniczny w sztuce J. Grygierczyk „Figliki” w Teatrze Polskim w Bielsko- Białej.
  • Sabina Wacławczyk – jako artystka plastyk w specjalności architektura wnętrz ukończyła z wyróżnieniem Wyższą Szkołę Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Od tego czasu zajmuje się scenografią teatralną, architektura wnętrz, malarstwem, pisarstwem. Asystentka na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Studentka IV roku Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie/ Wydziały zamiejscowe we Wrocławiu.

 

„Anielica”, spektakl studencki PWST we Wrocławiu
Tekst: Rimbaud, Leśmian, Mickiewicz, Poświatowska, Pizarnik
Scenariusz i wykonanie: Angelika Pytel
Scenografia i reżyseria: Sabina Wacławczyk

Wstęp wolny – obowiązuje rezerwacja miejsc.

Termin: 28.10.2010 godz. 19:00
Miejsce: Teatr PWST Scena w Hotelu Savoy, pl. Kościuszki 19, Wrocław
Zapisy: www.progressteron.dojrzewalnia.pl , zakładka Wrocław

Tagged with: