Festiwalowy czas uświetnią również bezpłatne imprezy towarzyszące:

7 października 2010 r., godzina 17:30 – spotkanie z pisarką MONIKĄ SZWAJĄ

Ryba fugu jest bardzo smaczna, ale jeśli będziemy obchodzić się z nią nieostrożnie – możemy otruć siebie i współbiesiadników. Na śmierć. Podobnie z naszym życiem. Jest ono jak potrawa dla inteligentnych. Trzeba zawsze myśleć o tym, co robimy, jakie decyzje podejmujemy – choćby targały nami szekspirowskie zgoła emocje – inaczej może się tak zdarzyć, że ktoś (my sami?) zapłaci wysoką cenę za nasz brak rozwagi. O tym będziemy rozmawiały podczas spotkania a pretekstem do tematu będzie najnowsza książka Moniki Szwaji – „Zupa z ryby fugu”.

Zupa z ryby - Monika Szwaja

MONIKA SZWAJA – Urodziła się: jakiś czas temu, dostatecznie dawno, żeby mieć własne zdanie. Odebrała edukację: przyzwoitą, na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (polonistyka). Edukuje się permanentnie (życie!). Status społeczny: wesoła emerytka po prawie czterdziestu latach pracy w Telewizji Polskiej w Szczecinie. Pracuje: permanentnie nad czymś. Ostatnio nad wyrywaniem chwastów i pisaniem książek. Znak szczególny: ponadnormatywna liczba szajb: literacka, lotnicza, końska, morska, szantowa, symfoniczna, operowa, irlandzka, ogrodnicza, górska, ratownicza, psiarska (od psów) i ogólna. Plany na przyszłość: ma być sympatycznie.

 

9 października 2010, godzina 15:00 spotkanie z aktorką EDYTĄ JUNGOWSKĄ

Podczas spotkania porozmawiamy o życiowych rolach, pracy, pragnieniach i dzieciach, które są najważniejsze. Pani Edyta Jungowska opowie o swojej przygodzie z PiPi i o tym, co ta przygoda zmieniła w jej życiu.

Edyta Jungowska - Pippi Pończoszanka

EDYTA JUNGOWSKA – jest absolwentką PWST w Warszawie. Na swoim koncie ma takie nagrody jak: Nagroda im. Leona Schillera za rok 1996 oraz Nagroda Ewy Demarczyk i nagroda im. A. Waligórskiego w konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2000 roku. Zadebiutowała w filmie „Ucieczka z miejsc ukochanych” w 1987 roku. Aktorka znana ostatnio szerokiej publiczności jako… energiczna siostra Bożenka w serialu „Na dobre i na złe”. Jest związana na stałe z „Teatrem Studio”. Widzowie pamiętają ją dzięki roli prosiaczka w przedstawieniu „Kubuś P.”. Występuje w wielu sztukach, m.in. Teatru Telewizji. Prywatnie mama 6 letniego Wiktora.

Miejsce: Empik Wrocław Renoma (CH Renoma ul. Świdnicka 40, III piętro).