Marzec w spódnicy - Strefa Inspiracji

Zapraszamy na „MARZEC W SPÓDNICY – czyli seria kobiecych zdarzeń”, który wypełni 4 dni pomiędzy 8 a 29 marca 2010

Zacznie się, jakżeby inaczej, w poniedziałek 8 marca o godz. 18:00, ale… obędzie się bez goździków, rajstop i całowania po rączkach. Zamiast tego serwujemy wykład „Kobieta silna i kreatywna – czyli jak wydobyć swój potencjał” oraz zapraszamy na pokaz mody wrocławskiej projektantki Zdzisławy Fal, która zaprezentuje kolekcję sukien wieczorowych stanowiących wysmakowaną mieszankę ekstrawagancji oraz stonowanej elegancji. Pokaz będzie połączony z prezentacją fryzur i wizażu Salonu Piękności „HALINA” z Wrocławia. Tuż po pokazie będzie okazja do relaksu przy kojących dźwiękach blues-bandu.

Tydzień później 15 marca o godz. 18:00 zapraszamy na wykład połączony z konsultacjami wizażystek i makijażystek „Bądź piękna na wiosnę” – specjalistki doradzą paniom jak przygotować prawidłowy makijaż, opowiedzą na czym polega sekret pięknej i zadbanej skóry oraz zaprezentują terapeutyczne właściwości masażu. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa kolekcji sukien wieczorowych wrocławskiej projektantki Zdzisławy Fal.

W sobotę 20 marca od godziny 11:00 ruszy wiosenna edycja wymiany ubrań, butów i wszelakich dodatków, które w zamku odbywają się co kwartał. Zamkowe wymiany to świetna okazja do „upolowania” rewelacyjnych ciuchów bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Imprezie towarzyszyć będą kiermasz hand-made oraz warsztaty artystyczne: zyskujące coraz większą popularność tworzenia ozdób z filcu oraz ręcznego wykonywania kolczyków. O tym czy na pewno dobieramy odpowiednie kolory ubrań do naszej cery dowiemy się podczas analizy kolorystycznej, którą pomoże nam wykonać profesjonalna stylistka. Zwieńczeniem dnia będzie wernisaż prac fotograficznych Katki Szmorąg, która pokaże serię plenerowych portretów kobiet inspirowaną historią Ofelii.

29 marca o godz. 18:00 to kolejne spotkanie, tym razem z brafitterką, czyli specjalistką pomagającą dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza. Okazuje się, że mniej niż 20% Polek nosi prawidłowy rozmiar stanika – jaki jest Twój prawdziwy rozmiar biustonosza oraz jak go prawidłowo zakładać, dowiesz się właśnie na spotkaniu z brafitterką. Wieczorem zapraszamy na koncert wrocławskiego gitarzysty – Michała Zygmunta, który wystąpi z repertuarem specjalnie przygotowanym na tę okazję.

Program Festiwalu „Marzec w spódnicy – seria kobiecych zdarzeń” powstał przy współpracy następujących organizacji: Centrum Kultury ZAMEK, Fundacja Strefa Inspiracji, Festiwal PROGRESSteron.

Pełny program znajdziecie na stronie www.progressteron.dojrzewalnia.pl oraz www.zamek.wroclaw.pl

Miejsce: Centrum Kultury ZAMEK, pl. Świętojański 1, Wrocław